Co daje używanie rękawiczek sportowych?

W wielu dyscyplinach sportu wykorzystuje się ochronę na dłonie, co wiąże się czasem ze względami bezpieczeństwa, a w niektórych przypadkach po prostu z większym komfortem ćwiczenia.

Dyscypliny siłowe i sporty walki

Różne warianty wyposażenia na ręce wykorzystuje się w sportach walki oraz ćwiczeniach siłowych, gdy te części ciała są szczególnie narażone na obciążenia oraz potencjalne urazy. Największa ochrona potrzeba jest oczywiście w boksie, lecz mniejsze warianty rękawic wykorzystywane są też do innych dyscyplin. Przykładem są choćby rękawice do grapplingu, które mają odsłonięte palce, natomiast skutecznie usztywniają i chronią podstawę dłoni.

Coraz częściej można się również spotkać z tym, iż w klubach fitness ćwiczący decydują się na rękawiczki na siłownie skórzane. Pomijając kwestie związane z higieną, pozwala to uniknąć niepotrzebnych obtarć i gwarantuje pewniejszy chwyt, bez ryzyka, że choćby sztanga wyślizgnie się przez spocone palce.

Osłona przed zimnem

Rękawiczki zbliżone do klasycznych, lecz wykonane z materiałów lepiej przepuszczających wilgoć stosuje się również w przypadku jazdy na rowerze czy biegania terenowego. Zapewniają one większy komfort, bowiem ręce po prostu nie zmarzną nam pod wpływem niskiej temperatury i wiatru, a w chłodne dni może to stanowić naprawdę spory problem i utrudniać skupienie się na treningu. Dodatkowo te przeznaczone do kolarstwa posiadają zwykle grubszy materiał, by uniknąć obtarcia dłoni o uchwyt kierownicy i zapewnić prowadzącemu większy komfort.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =