Jakie trzeba przejść szkolenia żeby skoczyć ze spadochronem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skydiving jest jednym z najbardziej ekstremalnych sportów, więc wymaga wielu szkoleń, zanim będziesz mógł wyskoczyć z samolotu. Choć może wyglądać jak coś, czego można się nauczyć w jeden dzień, skydiving jest w rzeczywistości bardzo złożoną działalnością, która wymaga wielu szkoleń i praktyki.

Jaki rodzaj szkolenia trzeba przejść, aby skoczyć ze spadochronem?

Zanim będziesz mógł wyskoczyć z samolotu, musisz przejść pewne podstawowe szkolenie. Obejmuje ono naukę korzystania ze wszystkich urządzeń i bezpiecznego opuszczania samolotu. Obejmuje również naukę o aerodynamice, warunkach pogodowych i środkach bezpieczeństwa podczas skoków.

Rodzaj szkolenia zależy od tego, jaki rodzaj skydivingu robisz. Jeśli jesteś zainteresowany kontynuowaniem jakiejkolwiek profesjonalnej kariery spadochronowej, to najprawdopodobniej będziesz musiał przejść gruntowne profesjonalne szkolenie w szkole lub ośrodku skydivingu.

Szkolenia AFF

Szkolenia AFF to najczęstszy rodzaj szkolenia dla początkujących. Jest on często określany jako „linia statyczna” lub „poziom studencki” szkolenia spadochronowego. Ten typ szkolenia odbywa się w ustawieniu grupowym, ale tylko jedna osoba z każdej grupy faktycznie wyskakuje z samolotu podczas każdej sesji skoków.

Szkolenia spadochronowe Opole odbywają się w warunkach grupowych. Grupa jest zazwyczaj mała, ale może liczyć do 10 osób. Ten rodzaj szkolenia trwa zwykle około 2-3 dni, a grupy przechodzą przez kilka różnych faz, zanim będą gotowe do wyskoczenia z samolotu pod własnym nadzorem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Badania NDT – na czym polegają?
Badania NDT są stosowane do określenia integralności strukturalnej materiału lub produktu. Są one nieniszczącą metodą badań, która wymaga minimalnego przygotowania […]
W jakich sytuacjach wynajem samochodu jest lepsze niż kupno?
W jakich sytuacjach wynajem samochodu jest lepsze niż kupno?
Wynajęcie samochodu jest to bardzo dobre i wręcz idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy mieszkają za granicą na stałe i czasami […]
W jakiego typu sytuacjach i problemach rodzinnych może pomóc wykwalifikowany adwokat?
W jakiego typu sytuacjach i problemach rodzinnych może pomóc wykwalifikowany adwokat?
Konflikty rodzinne na tle spadkowym, finansowym lub związanym z podziałem władzy rodzicielskiej to jedne z wielu spraw z zakresu prawa […]