Jakie są rodzaje rękawic medycznych?

Istnieje wiele rodzajów rękawic medycznych i występują one w różnych materiałach, rozmiarach i kolorach. Rękawice medyczne są używane przez pracowników służby zdrowia w celu ochrony przed rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych. Do różnych rodzajów rękawic medycznych należą:

Rękawiczki lateksowe 

Są to najbardziej powszechne rękawice medyczne, często używane przez lekarzy i dentystów. Lateks to naturalny materiał, który jest produkowany z soku drzewa kauczukowego. Jest nie tylko elastyczny, ale również bardzo giętki, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu. Jednak alergie na lateks są powszechne i powinny być brane pod uwagę przy wyborze pary lateksowych rękawic medycznych.

Rękawice nitrylowe 

Nitryl to materiał syntetyczny, który jest wykonany z monomeru chlorku winylu (VCM). Jest bardziej wytrzymały niż lateks, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań, w których potrzebna jest ochrona przed chemikaliami lub substancjami ropopochodnymi. Nitryl jest również mniej podatny na reakcje alergiczne niż lateks, więc jest to opcja dla osób, które mogą mieć alergię na lateks.

Rękawice z polichlorku winylu (PVC) 

Rękawice z PVC są powszechnie stosowane w szpitalach, ponieważ zapewniają doskonałą sprawność manualną przy obsłudze małych przedmiotów, takich jak strzykawki i inne instrumenty. Są również wystarczająco grube, aby zapewnić podstawową ochronę przed zanieczyszczeniem krwią lub płynami ustrojowymi, ale na tyle cienkie, że nie przeszkadzają w wykonywaniu czynności.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni rodzaj rękawic, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://medycznysklep24.pl/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − 1 =