Dla kogo skok w tandemie nie jest zalecany?

Skok ze spadochronem tylko dla spadochroniarza? Teraz już nie. Wystarczy wykupić skok w tandemie, żeby sprawdzić, czy jest to nasz ulubiony sport lub po prostu zobaczyć, jak to jest tam w powietrzu.

Jak wygląda skok w tandemie

Chętny do skoku jest ubierany w specjalny kombinezon i uprząż. Instruktor wyjaśnia mu, jak będzie przebiegał skok oraz jak należy się zachować w poszczególnych jego etapach. Pasażer uczy się też przyjmować prawidłową sylwetkę podczas spadania. Po krótkim locie samolotem pasażer i tandem pilot wyskakują. Około minuty trwa swobodne spadanie, a następnie otwiera się czasza spadochronu.

Z ciężką chorobą serca nie skoczysz

W tandemie skakać może praktycznie każdy, kto ma co najmniej 120 cm wysokości (dzieci) i nie waży więcej niż 110 kg (osoba dorosła). Skoki spadochronowe zdecydowanie nie są zalecane przy ciężkich chorobach serca i układu krążenia, niewydolności układu oddechowego i epilepsji. Przy problemach zdrowotnych oferująca skoki w tandemie firma, taka jak http://www.skydive.wroclaw.pl, radzi aby wcześniej skonsultować kwestię z odpowiednim lekarzem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =