Co musi posiadać hodowca gołębi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które na poważnie zaczynają rozważać przygodę z hodowaniem gołębi powinny skupić się na zdobyciu wiedzy teoretycznej w tym zakresie. Konieczne jest zapewnienie podstawowego wyposażenia, bez którego hodowla nie ma szans powodzenia.

O co trzeba zadbać przed rozpoczęciem hodowli gołębi?

Podstawą do rozpoczęcia hodowli jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Wiele osób decyduje się na gołębnik wolnostojący lub przekształcenie pomieszczenia gospodarczego. Jeśli mamy już wybrane wstępnie pomieszczenie, najlepiej jest zorganizowanie wolierów. To ulubione miejsce do przesiadywania gołębi oraz zażywania kąpieli. Trzeba zadbać o to, aby wloty były funkcjonalne.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest dach dwuspadowy z kominami wentylacyjnymi. Gołębnik powinien zostać umieszczony około 60 cm ponad ziemią i osadzony na specjalnych słupkach. Wielu hodowców stosuje ruszt jako podłogę, co ułatwia czyszczenie.

Kiedy już wyposażymy odpowiednio gołębnik możemy przemyśleć zakup ptaków. W tym celu najlepiej znaleźć hodowcę, który może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami lotowymi. Na sam początek najlepiej nie kupować więcej niż 15 par gołębi.

Kiedy już posiadamy ptaki musimy zadbać o ich właściwe karmienie. Kluczem jest wybór odpowiednich mieszanek do danego okresu hodowlanego. Przydadzą się również dobrej jakości suplementy. Pasze dla gołębi powinny być kupowane wyłącznie w sprawdzonych miejscach.

Nie można zapominać również o codziennej wymianie wody na świeżą. Przed rozpoczęciem hodowli powinniśmy zadbać również o oznaczenie w postaci obrączek dla gołębi. O ich znaczeniu można przeczytać tutaj http://mojgolab.pl/hodowca-radzi-obraczkowanie-golebi-pocztowych-cyfry-i-symbole-na-obraczkach-n-12.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób poprawić swój wizerunek w social mediach?
W jaki sposób poprawić swój wizerunek w social mediach?
Social media to znakomity sposób na przyciąganie nowych klientów. Ogromna liczba użytkowników gwarantuje, że ktoś zainteresuje się usługami czy produktami […]
Z jakiego materiału wybrać czapkę na jesień?
Z jakiego materiału wybrać czapkę na jesień?
Czapka to element garderoby, który będzie nam teraz towarzyszył coraz częściej. Chociaż temperatura w ciągu dnia obecnie sięga nawet 15 […]
Z jakich elementów składa się instalacja elektryczna?
Z jakich elementów składa się instalacja elektryczna?
Instalacja elektryczna jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku. Pozwala bowiem na funkcjonowanie oświetlenia oraz wszelkich sprzętów użytkowych. Powinna być […]