Co musi posiadać hodowca gołębi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które na poważnie zaczynają rozważać przygodę z hodowaniem gołębi powinny skupić się na zdobyciu wiedzy teoretycznej w tym zakresie. Konieczne jest zapewnienie podstawowego wyposażenia, bez którego hodowla nie ma szans powodzenia.

O co trzeba zadbać przed rozpoczęciem hodowli gołębi?

Podstawą do rozpoczęcia hodowli jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Wiele osób decyduje się na gołębnik wolnostojący lub przekształcenie pomieszczenia gospodarczego. Jeśli mamy już wybrane wstępnie pomieszczenie, najlepiej jest zorganizowanie wolierów. To ulubione miejsce do przesiadywania gołębi oraz zażywania kąpieli. Trzeba zadbać o to, aby wloty były funkcjonalne.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest dach dwuspadowy z kominami wentylacyjnymi. Gołębnik powinien zostać umieszczony około 60 cm ponad ziemią i osadzony na specjalnych słupkach. Wielu hodowców stosuje ruszt jako podłogę, co ułatwia czyszczenie.

Kiedy już wyposażymy odpowiednio gołębnik możemy przemyśleć zakup ptaków. W tym celu najlepiej znaleźć hodowcę, który może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami lotowymi. Na sam początek najlepiej nie kupować więcej niż 15 par gołębi.

Kiedy już posiadamy ptaki musimy zadbać o ich właściwe karmienie. Kluczem jest wybór odpowiednich mieszanek do danego okresu hodowlanego. Przydadzą się również dobrej jakości suplementy. Pasze dla gołębi powinny być kupowane wyłącznie w sprawdzonych miejscach.

Nie można zapominać również o codziennej wymianie wody na świeżą. Przed rozpoczęciem hodowli powinniśmy zadbać również o oznaczenie w postaci obrączek dla gołębi. O ich znaczeniu można przeczytać tutaj http://mojgolab.pl/hodowca-radzi-obraczkowanie-golebi-pocztowych-cyfry-i-symbole-na-obraczkach-n-12.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest penetrometr?
Co to jest penetrometr?
Penetrometr to ważne narzędzie, które określa spójność gruntu, a także poziom odporności nawierzchni i mieszanek asfaltowych.  Wartość ta jest ważna, […]
Jak wybrać klimatyzację do domu lub mieszkania?
Jak wybrać klimatyzację do domu lub mieszkania?
Coraz więcej osób podejmuje decyzję o zamontowaniu w swojej przestrzeni mieszkalnej systemu klimatyzacyjnego. Stanowi on bowiem znakomity sposób na znaczne […]
Co jest używane w nowoczesnej hodowli roślin?
Co jest używane w nowoczesnej hodowli roślin?
Czasy, kiedy do hodowania roślin wykorzystywano tradycyjne, glebowe podłoże, odeszły do lamusa. Obecnie, aby lepiej kontrolować parametry związane ze stworzeniem […]