Jak taśmy i gumy wpływają na trening?

Właściwe i precyzyjne wykorzystywanie gum do ćwiczeń pozytywnie wpływa na trening i przyczynia się do jego szybszych efektów. Oczywiście, zrzucenie masy tłuszczowej czy próba redukcji nie uda się, jeśli nie będziemy spożywać odpowiedniej ilości kalorii. Dlatego też same treningi – bez udziału zbilansowanej diety – nie są w stanie dać nam optymalnych efektów. Taśmy rozciągające polecane są nie tylko początkującym adeptom sportu, ale i tym, którzy znajdują się już na wyższym poziomie progresu.

Różne stopnie oporu taśm rozciągających

Wybierając gumę rozciągającą musimy pamiętać o tym, iż każda cechuje się innym stopniem oporu. Zazwyczaj występuje pięć poziomów, choć i ta skala ulega często zmianie. Treningi z tym narzędziem wzmocnią nasze mięśnie, a także wymodelują wybrane części ciała. Na siłowniach klasyczne gumy oporowe wykorzystywane są najczęściej podczas ćwiczeń na pośladki czy nogi – zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Dodatkowym plusem taśm jest ich niska cena i duża wytrzymałość – jeden produkt, nawet regularnie eksploatowany, spełniać będzie swoje zadanie przez spory okres czasu. 

Jednym z innych, acz równie chętnie testowanych gum są tak zwane elastic bandy, czyli taśmy do stretchingu: https://forceband.pl/elastiband. Elastyczne, posiadające do ośmiu uchwytów, ze specjalnie ponumerowanymi pętlami, pozwalają na natychmiastowe dopasowanie oporu i wybór stopnia trudności. Ten wielozadaniowy przyrząd świetnie sprawdzi się nie tylko podczas rozciągania, ale i przy treningu stabilizacyjnym, oporowym oraz skupiającym się na mobilności. Regularne wplatanie taśm rozciągających do aktywności fizycznej pozwala na wzmocnienie mięśni i stawów całego ciała.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jedenaście =