Transport delikatnych przedmiotów – jak zapakować szklany towar?

Szkło, porcelana lub inne delikatne materiały są bardzo kruche i mogą łatwo ulec zniszczeniu. Jeśli mają podczas transportu dotrzeć w całości do odbiorcy, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Jak przygotować tak delikatne przedmioty do transportu? Jakie zabezpieczenia warto zastosować, by przewożony towar w całości dojechał do miejsca przeznaczenia?

Zasady bezpiecznego pakowania

Zasada pierwsza – każda przewożona rzecz z kruchego materiału powinna być zapakowana osobno. Można to zrobić na różne sposoby. W tym celu przydatna może okazać się nawet gazeta. Ale po co ryzykować. Najlepiej wykorzystać folię bąbelkową – a taką kupimy za pośrednictwem witryny http://folmat.pl – lub inny rodzaj foliowego opakowania. Półmiski lub talerze powinno się ułożyć w stos, a wcześniej poprzekładać je kawałkami kartonu. Wszystko należy włożyć do sztywnego pudełka i zabezpieczyć na przykład wspomnianą folią bąbelkową. Zasada druga – nie powinno się wkładać do jednego kartonu kruchych delikatnych przedmiotów o różnym przeznaczeniu i kształcie. Dlatego osobno umieszczamy szklanki i osobno talerze.

Dodatkowe zabezpieczenia

Przed wstawieniem do kartonu jakichkolwiek przedmiotów z porcelany lub szkła, trzeba go wyłożyć kawałkami styropianu lub zwiniętymi gazetami. Po włożeniu i odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki trzeba dokładnie zakleić karton. Dodatkowo można okleić go od zewnątrz warstwą folii bąbelkowej co zapewni większe bezpieczeństwo delikatnym przedmiotom wewnątrz. Finalnym procesem pakowania wrażliwych przedmiotów jest naklejenie nalepki z napisem „ostrożnie” lub „uwaga szkło”.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa − 1 =