Przydatne produkty do pielęgnacji paznokci

Świetnie prezentujące się dłonie i paznokcie to marzenie każdej kobiety. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym są idealnym rozwiązaniem, ale nie są dostępne dla wszystkich. Można zrobić wiele dobrego dla rąk, poświęcając im kilka chwil w ciągu tygodnia w zaciszu domowym. Regularne peelingi oraz nawilżanie sprawią, że skóra nabierze miękkości oraz blasku, a konsekwentny manicure pozwoli na utrzymanie nienagannego wyglądu płytki paznokcia. Wyroby dedykowane paznokciom to obecnie szeroki asortyment, gdzie szczególnie wyróżniają się profesjonalne lakiery do paznokci. Z czego warto korzystać przy systematycznej pielęgnacji paznokci?

Sprytnie i trwałe rozwiązania- piękne paznokcie w kilka chwil

Możliwości w dziedzinie manicure i pedicure są aktualnie bardzo rozbudowane. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest nakładanie na płytkę paznokcia lakierów hybrydowych. To bardzo prosty oraz trwały sposób, który przy odrobinie wprawy jest również wygodnym rozwiązaniem dla zabieganych. Manicure utrzymuje się nawet do kilku tygodni i wymaga wymiany w sytuacji, gdy paznokieć odrośnie. Zestawy hybrydowe mogą być bardziej lub mniej rozbudowane. Wszystko zależy od doświadczenia osoby nakładającej produkt. Zazwyczaj jest to lampa LED/UV, mała butelka odtłuszczacza i acetonu, waciki bezpyłkowe, blok polerski, pilnik oraz produkty typu baza, top i wybrany kolor. Wraz z pogłębianiem praktyki można pokusić się o zakup różnego rodzaju ozdób i błyskotek. 

Niezbędne narzędzia, z których można korzystać w domu

Pielęgnacja paznokci nie byłaby możliwa bez odpowiednich akcesoriów, które powinny być nabywane w sklepach posiadających odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Tylko takie miejsca zapewnią produkty cenionych firm w najwyższej jakości. Konieczne jest, aby po każdym użyciu czyścić i sterylizować przyrządy oraz przechowywać je w odpowiednim miejscu. Do podstawowego zestawu należą między innymi cążki do skórek, radełko, drewniane patyczki, pilniki o różnej gradacji i szerokości, nożyczki lub obcinacz do paznokci oraz szczoteczka z miękkiego włosia do czyszczenia. 

Częste mycie dłoni, używanie detergentów i zapominanie o natłuszczaniu może prowadzić do wysuszenia skóry i zmatowienia paznokci. Wystarczy kilka regularnych czynności, które w szybkim tempie wpłyną na kondycję rąk. Konieczne jest pamiętanie o używaniu kremu dobrej jakości po każdym umyciu. Opłaci się również stosować emulsję zmiękczającą do skórek, co poprawi ich wygląd. Wskazane jest też cykliczne nakładanie maski witaminowej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dwa =