Dobre pióra do pisania

Pióro wieczne jest niezwykle eleganckim narzędziem do pisania. Nadaje prestiżu i szyku osobie, która go używa, może stanowić tez ozdobę biurka. Do jego zalet należy ergonomiczny kształt, łatwość użycia, ręka o wiele mniej męczy się niż podczas pisania długopisem. Jest możliwość wybrania swojego ulubionego koloru atramentu, albo zmiany go jeśli się znudzi.

Jakość a cena pióra

Obecnie dobre pióra wieczne  wykonane są z wysokiej jakości materiałów, są dość trwałe. Ich wartość jest uzależniona od użytych surowców, a także od marki. Jeśli do produkcji użyto metali szlachetnych czy też drewna egzotycznego, cena jest dość wysoka, może osiągać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ale wiele firm oferuje pióra stosunkowo dobrej jakości w przystępnych cenach. Przykładem mogą być produkty firmy Sheaffer, która to z powodzeniem istnieje na rynku prawie dziewięćdziesiąt lat. Twórca tej marki, a jednocześnie założycie fabryki przyborów piśmienniczych opatentował innowacyjne rozwiązanie, do dziś stosowane w piórach Sheaffer, związane z napełnianiem ich atramentem za pomocą małej metalowej dźwigni. Obecnie firma ta oferuje ogromny wybór tych narzędzi do pisania, w różnych przedziałach cenowych, dopasowanych do każdej osoby. Ich wielką zaletą jest wysoka jakość.

Czym charakteryzuje się dobre pióro

Przy wyborze dobrego pióra należy zwrócić uwagę na jego korpus, powinien być wygodny i ergonomiczny. Najlepiej jeśli jest też lekki, bo nie będzie męczył dłoni. Pióra metalowe, lakierowane mogą ulec zarysowaniu i stracić estetyczny wygląd, dlatego lepsze są te, wykonane z plastiku lub innych materiałów. Ogromny wybór piór wiecznych, w różnorodnych kolorach i wzorach można znaleźć na stronie: https://www.piszesz.pl/waterman,242,0.html, a wśród nich produkty marki Waterman, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i niewygórowaną ceną. Poza korpusem w piórach wiecznych bardzo ważnym elementem jest stalówka. Obecnie najczęściej wykonuje się ją ze złota, a w nieco tańszych modelach ze stali nierdzewnej. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na jej grubość, która wiąże się z szerokością linii jaką zostawia podczas pisania.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − pięć =