Jak dostosować rozmiar namiotu weselnego do liczby gości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wesela na świeżym powietrzu zdobywają coraz większą popularność. Wpłynęła na to na pewno sytuacja związana z pandemią, która spowodowała, że wiele imprez zostało przesuniętych na później (a sale i domy weselne nie dysponują aż tak wieloma terminami).

Z tego względu wiele Par Młodych organizuje uroczystości w plenerze, decydując się na wynajem namiotów weselnych, które można postawić na terenie dworków, restauracji, lub nawet we własnym ogrodzie. Dzięki temu rozwiązaniu lokal, który dysponuje miejscem na przykład na 40 osób, ale przynależy do niego ogród lub taras, może pomieścić znacznie większą liczbę gości.

Wesele w plenerze

Niekwestionowaną zaletą namiotów weselnych jest możliwość dostosowania wymiarów przestrzeni do planowanej liczby gości. Namioty dostępne na wynajem oferowane są w wymiarach od 3 x 3 m (9 m²) do 6 x 12 m (72 m²). Te największe polecane są do organizacji wesel powyżej 50 osób, ale w zależności od ustawienia stołów można w nich zorganizować uroczystość nawet do 80 osób.

Jednym z częściej wybieranych przez Klientów wariantem jest namiot o wymiarach 5 x 8 m (40 m²), jednak dzięki temu, że namioty łatwo ze sobą połączyć, mogą tworzyć odpowiednio większe powierzchnie, np. 5 x 16 m, 5 x 24 m, 8 x 10 m, 8 x 15 m, itd.

Podczas planowania powierzchni warto wziąć pod uwagę nie tylko przestrzeń na stoły dla gości, ale także miejsce na tace z cateringiem, słodki stół, popularny „wiejski stół”, miejsce na kącik dla dzieci czy na stolik z księgą gości. Dzięki tak zaplanowanej przestrzeni uroczystość przebiegnie bez obaw o zmienne warunki atmosferyczne, w otoczeniu zieleni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wakacje w Łodzi – miejsca, które trzeba odwiedzić
Wakacje w Łodzi – miejsca, które trzeba odwiedzić
Choć Łódź już dawno zerwała ze swoim stereotypowym obliczem, to wciąż nie przyciąga ona tylu turystów co Kraków czy Warszawa. […]
Folia antywłamaniowa – dlaczego powinieneś ją zamontować?
Folia antywłamaniowa – dlaczego powinieneś ją zamontować?
Nowoczesna technologia pozwala z większą skutecznością chronić dobytek przed kradzieżą. Mowa tutaj nie tylko o drzwiach antywłamaniowych, systemach alarmowych, ale […]
Ręcznik papierowy – nieodzowna pomoc przy każdym sprzątaniu
Ręcznik papierowy – nieodzowna pomoc przy każdym sprzątaniu
Sprzątanie to nieodłączny element codziennych obowiązków. Wiele osób nie przepada za tego rodzaju pracą, ale nie sposób wyobrazić sobie domu […]