Jak dostosować rozmiar namiotu weselnego do liczby gości?

Wesela na świeżym powietrzu zdobywają coraz większą popularność. Wpłynęła na to na pewno sytuacja związana z pandemią, która spowodowała, że wiele imprez zostało przesuniętych na później (a sale i domy weselne nie dysponują aż tak wieloma terminami).

Z tego względu wiele Par Młodych organizuje uroczystości w plenerze, decydując się na wynajem namiotów weselnych, które można postawić na terenie dworków, restauracji, lub nawet we własnym ogrodzie. Dzięki temu rozwiązaniu lokal, który dysponuje miejscem na przykład na 40 osób, ale przynależy do niego ogród lub taras, może pomieścić znacznie większą liczbę gości.

Wesele w plenerze

Niekwestionowaną zaletą namiotów weselnych jest możliwość dostosowania wymiarów przestrzeni do planowanej liczby gości. Namioty dostępne na wynajem oferowane są w wymiarach od 3 x 3 m (9 m²) do 6 x 12 m (72 m²). Te największe polecane są do organizacji wesel powyżej 50 osób, ale w zależności od ustawienia stołów można w nich zorganizować uroczystość nawet do 80 osób.

Jednym z częściej wybieranych przez Klientów wariantem jest namiot o wymiarach 5 x 8 m (40 m²), jednak dzięki temu, że namioty łatwo ze sobą połączyć, mogą tworzyć odpowiednio większe powierzchnie, np. 5 x 16 m, 5 x 24 m, 8 x 10 m, 8 x 15 m, itd.

Podczas planowania powierzchni warto wziąć pod uwagę nie tylko przestrzeń na stoły dla gości, ale także miejsce na tace z cateringiem, słodki stół, popularny „wiejski stół”, miejsce na kącik dla dzieci czy na stolik z księgą gości. Dzięki tak zaplanowanej przestrzeni uroczystość przebiegnie bez obaw o zmienne warunki atmosferyczne, w otoczeniu zieleni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =