Od jakiego wieku oddać dziecko do żłobka?

Oddanie dziecka do żłobka zawsze jest nie lada wyzwaniem dla młodych rodziców. Z pewnością zastanawiają się oni, kiedy skorzystać z usług żłobka. Okazuje się, że wiele zależy od tego, czy dziecko oraz rodzice są na to gotowi. Nie ma jednego odgórnie ustalonego wieku – wiele zależy od malucha i możliwości rodziny. Jakie zalety ma żłobek? Co daje dziecku takie rozwiązanie?

Żłobek Warszawa Mokotów – profesjonalna opieka nad dzieckiem

Do żłobka uczęszczają maluchy do 3 roku życia. Niekiedy rodzice decydują się na oddanie dziecka do tej placówki wtedy, gdy dziecko ma kilka miesięcy. W innym przypadku nawet 2 lub 3 letnie pociechy mogą skorzystać z takiego rozwiązania. To często jedyne wyjście dla mamy, która zamierza po porodzie szybko wrócić do pracy. Żłobek Warszawa Mokotów oferuje profesjonalne podejście do naszych oczekiwań i opiekę na najwyższym poziomie. 

Zalety żłobka

Dziecko w żłobku uczy się nowych rzeczy i nawiązuje kontakty z rówieśnikami. To doskonała okazja do nabrania odwagi, zwłaszcza jeśli maluch jest nieśmiały i strachliwy. Początkowo rodzic przychodzi z dzieckiem na kilka godzin w pierwsze dni, później stopniowo pozostawia malucha pod opieką opiekunek. Można liczyć na fachowe wsparcie i doświadczenie pracowników, którzy zajmą się naszymi pociechami.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 19 =