Akcesoria przydatne do ćwiczenia crossfitu

Z roku na rok coraz więcej aktywnych fizycznie osób decyduje się na uprawianie crossfitu, który w znacznym stopniu poprawia zarówno siłę i wydolność, jak i mobilność, gibkość czy równowagę ciała. Sport ten polega na wykonywaniu różnych ćwiczeń z wykorzystaniem tzw. ruchów funkcjonalnych na ponadprzeciętnie wysokiej intensywności (gimnastyka, jogging, podnoszenie ciężarów itp.). W tym przypadku konieczne jest noszenie odpowiedniej odzieży, a także stosowanie specjalnych akcesoriów, mających za zadanie ułatwienie lub urozmaicenie treningu. Jeśli chodzi o strój, to zalecane są zwłaszcza damskie i męskie legginsy do ćwiczeń.

Wymagający sport dla każdego 

Crossfit mogą z powodzeniem uprawiać nie tylko doświadczeni sportowcy, ale również każda zdrowa osoba, której zależy na wysokiej sprawności ruchowej. Wynika to z faktu, że ćwiczenia są dobierane zawsze indywidualnie do kondycji trenującego. Dodajmy, że nie ma tutaj absolutnie żadnych ograniczeń wiekowych, ponieważ dla dzieci istnieje odrębny program. Podstawą jest oczywiście właściwy strój, który powinien się składać z elementów przewiewnych i gwarantujących swobodne wykonywanie ruchów.

Zalecane są zestawy obejmujące kompresyjne koszulki sportowe (wykonane z materiałów łatwo odprowadzających wilgoć) dostępne na https://www.poundoutgear.com/144-koszulki-sportowe, idealnie dopasowane do ciała legginsy z lycry, a ponadto wytrzymałe, stabilne, elastyczne oraz doskonale zamortyzowane buty (gwarantujące właściwą ochronę stopie). Nie obejdzie się również bez wielu przydatnych akcesoriów, do których zaliczamy przede wszystkim specjalne taśmy usztywniające na nadgarstki (zabezpieczające je przez urazami i kontuzjami), które są niezbędne zwłaszcza w trakcie ćwiczeń z ciężarami i robienia pompek. Poza tym warto zaopatrzyć się w:

– puszkę zamykaną na pokrywkę – służy do przechowywania drobnych rzezy, takich jak choćby gumki do włosów

– dodatkowe sprzęty, zazwyczaj niedostępne na siłowni – np. skakankę, wioślarz treningowy, piłkę lekarską, elastyczne pasy i gumy

– rękawiczki bez palców

– uchwyty do podciągania na drążku

– ciężką i wystarczająco grubą linę jutową

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =