Ile kosztują szkoły językowe?

Wynagrodzenie za kurs w szkole językowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju i poziomu kursu, ilości zajęć w tygodniu lub miesiącu, języka lektoratu, w końcu od renomy szkoły językowej. Na ceny największy wpływ ma jednak miejsce odbywania lekcji. W mniejszych miastach ceny mogą być oczywiście niższe, ze względu na mniejsze koszty stałe prowadzenia działalności, średnie wynagrodzenia w regionie lub zainteresowanie lektoratami. W miastach większych ceny będą odpowiednio wyższe, będą oscylować w granicach 1000 -2000 złotych. W większych ośrodkach łatwiej będzie również o kadrę nauczycielską.

Wynagrodzenie – miejsce prowadzenia lektoratu

Szkoła językowa Warszawa oferuje zwykle cały pakiet językowy, a więc nie tylko tak popularne języki jak angielski, niemiecki czy francuski, ale również mniej powszechne, takie jak japoński, norweski czy duński. Ceny za języki mniej popularne, ale pożądane ze względu na możliwości podjęcia dobrze płatnej pracy, kształtują się w granicach 2000-3000 złotych. 

Szkoła językowa Kraków oferuje podobny zakres usług. Ceny za kurs językowy kształtują się podobnie jak w Warszawie. Szkoły w większych miastach mogą jednak w zamian za wyższą cenę zaoferować więcej kursów, w tym np. dodatkowe bezpłatne konwersacje lub dodatkowe gadżety w cenie kursu. W większych miastach typu Warszawa i Kraków częściej można dostać się również na kurs prowadzony na najwyższym poziomie C2, lub wymagający specjalistycznego np. medycznego lub prawniczego słownictwa.

  

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =