Co powinieneś wiedzieć o styropianie podłogowym przed jego instalacją?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styropian, który stosujemy w naszych podłogach to rodzaj tworzywa sztucznego, które służy do izolacji. Jest doskonałym izolatorem, co oznacza, że w zimie zatrzymuje ciepło wewnątrz domu, a w lecie zatrzymuje chłodne powietrze.

Styropian stosowany na podłożu, czyli jaki?

Polistyren to termoplastyczny polimer, który jest używany do produkcji arkuszy piankowych, kubków i innych produktów, takich jak opisywany styropian podłogowy. Istnieje już od kilkudziesięciu lat, ale dopiero niedawno jego wykorzystanie stało się popularne w przypadku podłóg. Materiał ten jest nietoksyczny i łatwy w montażu.

Polistyren podłogowy – styropian podłogowy, występuje w różnych grubościach, począwszy od 0,25 cala aż do 2 cali grubości! Im grubszy styropian, tym silniejszy będzie, a także trwalszy. Grubsze warstwy mają tendencję do dłuższego twardnienia, jednakże są bardziej odporne na uszkodzenia od wstrząsów lub innych czynników, takich jak zarysowania od mebli przemieszczanych po podłożu.

Dobry wybór? Czy mogę zamontować go samodzielnie?

Izolator, którym jest styropian podłogowy, to przede wszystkim optymalny wybór, jeżeli chodzi o ocieplanie podłoża. Jest również łatwy w instalacji i może być zamontowany przez każdego, kto ma pewne doświadczenie w majsterkowaniu. Ważne jest, aby upewnić się, że podłoże zostało odpowiednio przygotowane przed zainstalowaniem na nim podłogi styropianowej.

Jeśli międzyczasie popełniliśmy jakieś błędy, może to spowodować problemy w szerszej perspektywie czasu. Najlepszym rozwiązaniem, aby mieć pewność co do efektywności, zawsze będzie wynajęcie profesjonalisty.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować auto na podróż z dzieckiem?
Jak przygotować auto na podróż z dzieckiem?
Kilkugodzinna podróż z dzieckiem może być męcząca zarówno dla nas, jak i dla malucha. By nieco ulżyć wszystkim uczestnikom wycieczki, […]
Dlaczego utrzymanie właściwej wilgoci w domu jest tak bardzo istotne?
Dlaczego utrzymanie właściwej wilgoci w domu jest tak bardzo istotne?
Odpowiednia wilgotność w domu jest niezbędna do prowadzenia zdrowego trybu życia. Idealny jest poziom wilgotności między 30 a 50 procent. […]
Jak dbać o meble ogrodowe?
Latem ogród powinien być czymś więcej niż tylko miejscem do wypoczynku. Powinien być również miejscem, w którym można cieszyć się […]