O czym trzeba wiedzieć przed budową ogrodu zimowego?

Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie domu. Można w nim urządzić przestronną jadalnię, przytulny salon lub funkcjonalne biuro, w którym będzie dużo światła. Projektując tego rodzaju ogród trzeba wziąć po uwagę przede wszystkim nasze potrzeby, aby był on funkcjonalny i praktyczny. 

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania?

Pierwszym krokiem do tego, aby móc cieszyć się dodatkową przestrzenią w domu jest zaplanowanie miejsca, w którym chcemy zlokalizować ogród. Jeśli chcemy głównie w nim wypoczywać warto zdecydować się na wschodnią lub zachodnią stronę, ponieważ dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym słońcem o poranku i wieczorem. W ogrodzie zimowym można także stworzyć oranżerię, w której hodowane będą egzotyczne rośliny. W takim przypadku konieczne jest zlokalizowanie go od strony południowej, aby miały one przez większość dnia dostęp do słońca.

Jeśli zdecydujemy się na stworzenie tej niesamowitej konstrukcji, jaką jest ogród zimowy prawo budowlane reguluje swoimi przepisami warunki jego budowy. Nie wymaga on pozwolenia na budowę, jeśli jego rozmiar nie przekroczy 25 metrów kwadratowych. Jeśli będzie on integralną częścią budynku trzeba zachować minimalną odległość od granicy działki wynoszącą 43 w przypadku ściany z oknami oraz 3m, jeśli będzie to ściana bez okien. Złożenie wniosku o zgodę na budowę ogrodu zimowego konieczne jest jedynie w przypadku, gdy przekroczy on 25 metrów kwadratowych. Projektując go trzeba przemyśleć wszystkie kwestie związane z tym, ile będzie posiadać okien oraz, jak będzie wyglądał dach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =