Jak przygotować dziecku wygodny pokój?

Pokój dziecięcy to prawdziwe wyzwanie z punktu widzenia urządzania wnętrz. Najmłodsi członkowie rodziny mają zupełnie inne potrzeby w porównaniu do swoich rodziców. Ich estetyka zazwyczaj nastawiona jest na intensywne kolory oraz wzory. Jak spełnić ich oczekiwania, dekorując pomieszczenie, w którym będą spędzać większość czasu w domu? Oto kilka wskazówek.

Strefa odpoczynku

Najważniejszym miejscem w pokoju malucha jest łóżko. Zdrowy i wygodny sen jest bowiem ważny już od najmłodszych lat życia. W przypadku, gdy w jednym pokoju mieszka dwoje dzieci w zbliżonym wieku, warto zainwestować w model piętrowy, na przykład taki jak ten oferowany na https://meblerajo.pl/lozka-pietrowe-2-osobowe,c89.html. Dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń, a rodzeństwo z pewnością będzie zachwycone meblem, o którym marzy większość z ich rówieśników. Jeżeli jesteśmy rodzicami jedynaka, łóżko piętrowe nadal będzie dobrym wyborem, w tym przypadku zamiast dolnego materaca wybieramy jednak biurko lub kanapę.

Strefa nauki i zabawy

Jeżeli wybraliśmy już wymarzone łóżko dziecka, czas urządzić resztę pokoju. Pamiętajmy, że maluchy w wieku przedszkolnym oraz szkolnym bardzo chętnie spędzają czas na podłodze. Dlatego też w tym przypadku doskonale sprawdzą się dywany. Dzięki nim każdy upadek podczas zabawy zakończony będzie miękkim lądowaniem. Na dywanie warto ustawić niski stolik oraz wygodne krzesełka, na przykład do zabawy klockami lub grania w planszówki. Starsze dzieci powinny mieć także miejsce do nauki. Wszystkie meble możemy zamówić online, na przykład tutaj: https://meblerajo.pl.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =