Co zamontować w domu, mając piec gazowy?

Ogrzewanie gazowe jest bardzo popularne w dzisiejszym świecie. Jest co prawda nieco droższe od węgla, ale za to ma całą paletę zalet. Na przykład czystość, brak konieczności wynoszenia popiołu i tak dalej. Jednak gaz może być niebezpieczny, jeśli mamy nieszczelną instalację. Oprócz tego trzeba też wiedzieć, że możemy sporo zaoszczędzić na rachunkach, jeśli zainstalujemy pewne urządzenia. Sprawdzamy jak ulepszyć i zabezpieczyć nasz piecyk gazowy.

Czujnik czadu

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo. Gaz, gdyby się ulatniał, może stworzyć zagrożenie dla życia i zdrowia. Z drugiej strony, jeśli będziemy mieli przeciek w instalacji kominowej, może dojść do przedostania się trującego dwutlenku węgla do pomieszczeń. Dlatego też najlepiej wyposażyć się w czujniki CO2, które zaalarmują nas w przypadku, gdyby jednak z powyższych sytuacji miała miejsce. Ich koszt jest bardzo niewielki względem tego, jakie konsekwencje może mieć zatrucie się czadem bądź gazem.

Sterowanie temperaturą

Czy zauważyliśmy, że gdy na zewnątrz jest cieplej to w domu robi się za gorąco, a gdy temperatura spada to mamy za zimno? By to skompensować, musimy przez cały czas regulować pokrętłem temperaturę na piecyki. Tymczasem można to rozwiązać inaczej, stosują specjalny termostat.

Urządzenie to umieszczamy w jednym z pomieszczeń w domu i łączymy je przewodami elektrycznymi ze sterownikiem pieca. Nastawiamy na nim temperaturę, jaką chcemy, by instalacja grzewcza utrzymała nam w pomieszczeniu. Z pewnością będzie nam wygodniej, zauważymy też pewne oszczędności gazu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 11 =