Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór mebli nigdy nie powinien być przypadkowy. Meble tworzą wystrój i klimat wnętrza, przez co poniekąd są odpowiedzialne za nasz nastrój. Źle zaprojektowane, wykonane niestarannie, ze złych materiałów czy nie pasujące do charakteru rodziny potrafią stać się utrapieniem. Jak właściwie podjąć decyzję i wybrać idealne meble do domu? To nie jest takie trudne, jeśli zastosujesz poniższe porady.

Określ przeznaczenie danego przedmiotu

To wręcz kluczowa kwestia. Nie ma sensu kierować się tylko i wyłącznie promocjami, ponieważ możemy nabyć rzeczy, które będą tylko przeszkadzać. Przykładowo, jeśli lubisz oglądać telewizję ze swoją kilkuosobową rodziną, liczy się dla Ciebie wygoda, dużo czasu spędzasz w salonie i czasem potrzebujesz dodatkowego miejsca do spania, to doskonałym wyborem może być duży narożnik. Jeśli natomiast prowadzisz bardziej aktywny tryb życia, masz małe mieszkanie, mieszkasz sam – lepiej zainwestować w kanapę.

Znajdź swój styl

Oczywiście, czasem jeden mebel może być impulsem do zmiany całego wystroju bądź jego głównym, charakterystycznym elementem, jednak zwykle warto określić dominujący styl i pod niego dobrać resztę wyposażenia. Spójne wnętrze będzie bardziej eleganckie i przyjazne domownikom. Warto porównać ceny podobnych mebli w kilku sklepach, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Jakość ma znaczenie

Niektóre ceny, zwłaszcza w markowych sklepach meblarskich, mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeżeli nie dysponujemy nieograniczonym budżetem, trzeba szczegółowo zaplanować zakupy. Nie zawsze cena równa się jakości, dlatego zawsze przed zakupem oglądajmy uważnie produkty i zwróćmy uwagę, z jakich materiałów zostały wykonane. Często lepiej trochę dołożyć, niż wymieniać meble co 2-3 lata, bo generuje dodatkowe koszty.
Zawsze dobrym pomysłem jest rozpisanie wszystkich potrzeb rodziny, ofert sklepów wraz z cenami i obejrzenie mebli na żywo (o ile jest taka możliwość). Minimalizujemy w ten sposób ryzyko rozczarowania, a przy okazji mamy świadomość, że nasz wybór jest w pełni świadomy i przemyślany.

Sprawdź przykładową ofertę: “kolekcja mebli Bizzarto”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak chronić swój dom przed kradzieżą? Musisz to wiedzieć!
Nawet jeśli mieszkasz w bezpiecznej okolicy i czujesz, że Twój dom jest dobrze chroniony, włamywacze nadal mogą się do niego […]
Długopis reklamowy – mały wielki gadżet
Długopis reklamowy – mały wielki gadżet
Identyfikacja wizualna to bardzo ważne zagadnienie w ramach budowania wizerunku marki. Firmy coraz częściej sięgają po oryginalne rozwiązania, które zwiększają […]
Wynajem auta – zasady i korzyści
Wynajem auta – zasady i korzyści
Samochód jest jednym z najpopularniejszych środków transportu. Nie ma w tym niczego dziwnego. Gwarantuje dużą mobilność, niezależność i możliwość podróżowania […]