Czy rodzaj prześcieradła ma wpływ na sen?

Jednym z istotnych elementów mających wpływ na komfort snu jest prześcieradło. Powinno być przede wszystkim wykonane z dobrego jakościowo i dopasowanego do danej pory roku materiału, tak aby zapewniało maksymalne odprężenie po ciężkim dniu spędzonym w pracy czy szkole. Oprócz tego musi być oczywiście kompatybilne pod względem rozmiaru z łóżkiem. Wysokiej klasy prześcieradła znajdziemy w asortymencie na https://nyks.pl.

Bawełna to dobry wybór, choć nie jedyny

W przypadku prześcieradła kluczowe znaczenie ma materiał, z którego zostało wykonane. Najlepiej, jeśli posiada on wystarczająco dużą gramaturę o gęstym splocie, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na ponadprzeciętną trwałość, niepodatność na blaknięcie, możliwość wielokrotnego prania i zapewnienie skórze swobodnego oddychania. Największą popularnością cieszą się modele bawełniane, uznawane powszechnie za wyjątkowo luksusowe. Wynika to z faktu, że bawełna jest tkaniną charakteryzującą się optymalną miękkością, puszystością oraz naturalnością. Połączenie tych elementów sprawdza się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Alternatywę na chłodne dni stanowią wersje jersey i flanelowe. Z kolei na lato lepszym wyborem okaże się z pewnością prześcieradło frotte, które z jednej strony posiada gęstą strukturę, z drugiej zaś wspaniale rozkłada ciepło i jest bardzo przewiewne. Dodajmy, że rozmiar prześcieradła powinien być tak dopasowany do materaca, aby nie trzeba go było nieustannie naciągać ani prać z powodu zwisania z krańców łóżka i dotykania podłogi. Dlatego warto postawić na nowoczesny model z gumką. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + sześć =