Z jakimi problemami można udać się na terapię rodzinną?

Jeszcze do niedawna wizyta u psychologa była tematem dosyć wstydliwym, a osoby korzystające z tego typu konsultacji, zwykle trzymały ten fakt w tajemnicy. Dzięki prowadzonym od lat kampaniom społecznym, oraz częstym deklaracjom osób znanych, przyznających się do swoich psychologicznych trudności i korzystania z profesjonalnego wsparcia psychologów lub psychiatrów, Polacy coraz bardziej otwierają się na odważne mówienie o zdrowiu psychicznym.

Po pomoc do specjalisty

Stres oraz problemy emocjonalne, cierpienie z powodu straty bliskiej osoby, zdrady, rozstania, trudności w relacjach rodzinnych z partnerem, współmałżonkiem lub dziećmi, kryzys poczucia sensu życia oraz narastające poczucie samotności i izolacji, to tylko niektóre obszary w których możemy liczyć na pomoc psychologów rodzinnych. Psycholog rodzinny Luboń świadczy również wsparcie psychologiczne dla osób zmagających się ze stanami depresyjnymi, lękowymi oraz nerwicowymi, a także doświadczających napadów złości i agresji. 

Z usług specjalistów nie korzystają jednak tylko osoby doświadczające cierpienia. Psycholog rodzinny, oraz inni profesjonaliści zapewniają wsparcie klientom poszukującym w swoim życiu zmiany, nastawionym na wewnętrzny rozwój i samodoskonalenie. Profesjonalny terapeuta towarzyszy w drodze do lepszego poznania siebie, zrozumienia motywów swojego postępowania oraz schematów kształtujących nasze reakcje na pojawiające się w ciągu życia sytuacje. Dzięki samopoznaniu, zyskać można większy wpływ na swoje zachowanie oraz podejmować bardziej świadome decyzje w sytuacjach obarczonych dużą dawką emocji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + osiemnaście =