Na czym polega zabieg geneo?

W ostatnim czasie wyjątkowo popularny w gabinetach medycyny estetycznej stał się zabieg określany mianem geneo. Jest to szybki, a przede wszystkim bardzo skuteczny sposób na znaczną poprawę wyglądu cery, co wpływa również pozytywnie na samopoczucie kobiety (ewentualnie mężczyzny). Główne wskazania do jego wykonania to nadmiernie poszarzała lub przesuszona skóra twarzy, liczne zmarszczki mimiczne, nieestetycznie zwężone pory czy nierównomierny koloryt. Co istotne, do omawianego zabiegu nie trzeba się przygotowywać, a czas jego trwania wynosi jedynie pół godziny.

Efekty są zaskakujące

Zabieg geneo rozpoczyna się zawsze od dokładnego oczyszczenia twarzy przez kosmetologa. W dalszej kolejności nakłada on na skórę specjalny żel o właściwościach pielęgnacyjno-odżywczych, który zostaje rozprowadzony kulistymi ruchami za pomocą nowoczesnego aparatu z głowicą. Zwieńczeniem całego procesu jest nałożenie na twarz kwasu azelainowego bądź preparatu hialuronowego. Po zabiegu pacjent może odczuwać nieznaczne pieczenie, znikające zazwyczaj w ciągu maksymalnie kilkunastu minut. Rezultatem wykonania zabiegu jest doskonale rozświetlona i bardzo zdrowo wyglądająca cera o niezwykle miękkiej oraz gładkiej powierzchni.

Poza tym pory i zmarszczki zostają wyraźnie zmniejszone, a skóra nabiera pożądanej jędrności i jednolitego kolorytu. Osoby zamierzające poddać się takiej procedurze powinny koniecznie pamiętać o tym, że nie jest ona wskazana w kilku przypadkach. Zaliczamy do nich przede wszystkim: choroby o charakterze nowotworowym, stan ciąży, karmienie piersią noworodka, zaawansowane zmiany skórne (egzema, oparzenia, trądzik, łuszczyca itp.), cukrzycę i poważne zaburzenia krążenia krwi.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dwanaście =