Urządzanie jadalni – klasyczne rozwiązania

Jadalnia to obok salonu najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. Wynika to z faktu, że jest przestrzenią przeznaczoną do spożywania posiłków wraz z całą rodziną, prowadzenia wspólnych rozmów oraz spotykania się ze znajomymi. W zakresie aranżacji najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na styl klasyczny, wyróżniający się dużą uniwersalnością i tradycyjnymi konstrukcjami meblowymi. Godny polecenia jest m.in. duży stół wykonany z litego drewna sosnowego –  atrakcyjne wizualnie modele znajdziemy na https://meblesosnowe.pl/stoly.

Nie zapomnijmy o stylowych dodatkach

W trakcie urządzania jadalni trzeba zadbać przede wszystkim o wstawienie do niej odpowiednich mebli, które powinny być wystarczająco ergonomiczne, a jednocześnie estetyczne. Oprócz wspomnianego już drewnianego stołu sprawdzi się tutaj również klasyczny kredens z rzeźbionymi frontami (na naczynia i drobne akcesoria), zestaw krzeseł z wygodnym siedziskiem i wyprofilowanym oparciem (najlepiej stworzonych z połączenia drewna i lśniącego metalu) oraz wysoka witryna z przeszkleniami, idealnie nadająca się do eksponowania wyrobów porcelanowych i nie tylko.

Oczywiście wszystkie wymienione elementy pod względem designu muszą być kompatybilne z ogólnym stylem wystroju wnętrza – np. skandynawskim, prowansalskim bądź tradycyjnym. Dodatkowo nie obejdzie się bez oświetlenia w postaci głównej lampy wiszącej (polecany jest model ze szklanym lub materiałowym abażurem) i kilku eleganckich kinkietów, a także wyselekcjonowanych dodatków dekoracyjnych – choćby zegara vintage, mosiężnych świeczników, fajansowych figurek, wazonów z żywymi kwiatami i zdjęć rodzinnych oprawionych w ramki.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − cztery =