Zasady działania koncentratora tlenu

Koncentrator tlenu to sprzęt, którego zadaniem jest stałe i równomierne dostarczanie powietrza (o zwiększonej zawartości tlenu). Dedykowany jest osobom z problemami oddychania, niedoborami tlenu w organizmie oraz borykającymi się z ogólnymi dolegliwościami układu oddechowego. Co ważne, koncentratory to urządzenia proste w obsłudze, do korzystania z nich nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. 

Uzupełnienie domowej terapii

Z racji na nieskomplikowane użytkowanie koncentratory tlenu wykorzystywane są także w tlenoterapii domowej – wskazanej przez lekarza z racji na określone problemy zdrowotne. Najrozsądniej jest taki sprzęt wypożyczyć, gdyż koszty związane z zakupem nowego produktu nie należą do małych. Jedną z opcji jest wypożyczalnia koncentratorów tlenu Warszawa – w takich miejscach znajdziemy koncentratory o różnej specyfikacji oraz funkcjonalności, co pozwoli dobrać nam urządzenie do aktualnych potrzeb. 

Standardowy koncentrator powietrza pobiera powietrze i odizolowuje z niego azot, czego konsekwencją jest produkcja mieszanki o większej ilości tlenu (aż 95 procent). Co ważne, taki sprzęt nie wymaga od nas jego doładowywania, działa samoistnie, czerpiąc swoją energię z powietrza, w przeciwieństwie do wymuszającej na nas wymiany wkładów – butli z tlenem. Koncentrator działać może nieustannie przez 24 godziny. Z racji na wysokie ceny związane z zakupem, sprzęt rehabilitacyjny w Warszawie jest jednym z najczęściej wypożyczanych rodzajów sprzętu medycznego. Z takiej usługi korzystać można w wybranym wcześniej okresie. Co więcej istnieje również możliwość przedłużenia wypożyczenia, gdy sytuacja nas do tego zobowiązuje.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 8 =