Zasady działania koncentratora tlenu

Koncentrator tlenu to sprzęt, którego zadaniem jest stałe i równomierne dostarczanie powietrza (o zwiększonej zawartości tlenu). Dedykowany jest osobom z problemami oddychania, niedoborami tlenu w organizmie oraz borykającymi się z ogólnymi dolegliwościami układu oddechowego. Co ważne, koncentratory to urządzenia proste w obsłudze, do korzystania z nich nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. 

Uzupełnienie domowej terapii

Z racji na nieskomplikowane użytkowanie koncentratory tlenu wykorzystywane są także w tlenoterapii domowej – wskazanej przez lekarza z racji na określone problemy zdrowotne. Najrozsądniej jest taki sprzęt wypożyczyć, gdyż koszty związane z zakupem nowego produktu nie należą do małych. Jedną z opcji jest wypożyczalnia koncentratorów tlenu Warszawa – w takich miejscach znajdziemy koncentratory o różnej specyfikacji oraz funkcjonalności, co pozwoli dobrać nam urządzenie do aktualnych potrzeb. 

Standardowy koncentrator powietrza pobiera powietrze i odizolowuje z niego azot, czego konsekwencją jest produkcja mieszanki o większej ilości tlenu (aż 95 procent). Co ważne, taki sprzęt nie wymaga od nas jego doładowywania, działa samoistnie, czerpiąc swoją energię z powietrza, w przeciwieństwie do wymuszającej na nas wymiany wkładów – butli z tlenem. Koncentrator działać może nieustannie przez 24 godziny. Z racji na wysokie ceny związane z zakupem, sprzęt rehabilitacyjny w Warszawie jest jednym z najczęściej wypożyczanych rodzajów sprzętu medycznego. Z takiej usługi korzystać można w wybranym wcześniej okresie. Co więcej istnieje również możliwość przedłużenia wypożyczenia, gdy sytuacja nas do tego zobowiązuje.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 8 =