Jaką kurtkę damską wybrać na zimę ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kurtka jest bardzo ważnym elementem naszej zimowej garderoby. Jej głównym zadaniem jest chronienie nas przed niegościnnymi warunkami atmosferycznymi, które mocno dają się nam we znaki podczas najchłodniejszych miesięcy. Niemniej jednak, szukając wierzchniego okrycia na zimę chcemy aby było ono nie tylko praktyczne, lecz także ładne i stylowe. W tym krótkim artykule wyjaśnimy jakie damskie kurtki najlepiej jest wybrać na najchłodniejsze miesiące roku.

Jeśli szukasz eleganckiego okrycia, warto przyjrzeć się płaszczom. Większość z nich wykonana jest z grubych i ciepłych materiałów przypominających w dotyku filc. Ponadto większość płaszczy jest długich, co sprawia, że ciepło nie ucieka tak łatwo na zewnątrz. Niemniej jednak płaszcze posiadają pewną wadę. Materiał użyty do ich produkcji z reguły nie jest wodoodporny, a co gorsza bardzo szybko nasiąka on wodą. Oczywiście istnieją także płaszcze skórzane, niemniej jednak są to dosyć drogie produkty.

Jeśli prowadzisz nieco aktywniejszy tryb życia, warto zdecydować się na sportową kurtkę z zastosowaną membraną wodoodporną. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Przede wszystkim kurtka z membraną pozwoli Ci przebywać na dworze w każdych warunkach pogodowych. Po drugie, wiele tego typu produktów tworzy się obecnie w eleganckich krojach i kolorach, dzięki czemu można nosić je także wtedy, gdy należy być elegancko ubranym.
Jeśli natomiast ponad wszystko cenisz sobie ciepło, zainteresuj się kurtkami puchowymi. Pamiętaj jednak, że są one nieco problematyczne w pielęgnacji.

Rynek odzieżowy jest przebogaty w rozmaite ekskluzywne kurtki damskie. Z pewnością uda Ci się znaleźć coś, co będzie zarówno stylowe, jak i funkcjonalne!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy rehabilitacja wspomaga leczenie kontuzji kolana?
Czy rehabilitacja wspomaga leczenie kontuzji kolana?
Kontuzja kolana może się przydarzyć każdemu – zarówno profesjonalnemu sportowcowi, jak i osobie nie mającej nic wspólnego z aktywnością fizyczną. […]
Jakie ubrania i buty dziecięce zakupić przed jesienią?
Jakie ubrania i buty dziecięce zakupić przed jesienią?
Jesienna aura jest bardzo trudna jeżeli chodzi o skomponowanie odpowiedniej garderoby dla każdego dorosłego, a co dopiero dla malucha. Rano, […]
Jakie obuwie sprawdza się przy uprawiania różnych sportów?
Jakie obuwie sprawdza się przy uprawiania różnych sportów?
Obuwie sportowe należy zdecydowanie do najwygodniejszego typu butów. W kategorii tej mieszczą się zarówno modele przystosowane do uprawiania konkretnych dyscyplin, […]