B2B – Czy wiesz, co to za system?

Platforma B2B (business-to-business) to komputerowy system informacyjny wykorzystywany przez firmy do zarządzania ich działalnością z innymi firmami. Znajduje zastosowanie w wielu branżach, takich jak produkcja, sprzedaż detaliczna i hurtowa. Systemy B2B są często złożone i zawierają wiele różnych modułów. Mogą obejmować księgowość, kontrolę zapasów, przetwarzanie zamówień i wysyłkę. Mają również funkcje, które pomagają firmom śledzić i zarządzać relacjami biznesowymi z innymi firmami.

Systemy B2B zazwyczaj zawierają:

  • Zarządzanie relacjami z klientami (CRM): System CRM pozwala firmom zarządzać szczegółami kont klientów i informacjami kontaktowymi, w tym historią kredytową, poprzednimi zamówieniami, historią rozliczeń i preferencjami dotyczącymi produktów. System zapewnia również narzędzia do zarządzania kwestiami obsługi klienta, obsługi zwrotów i rozpatrywania skarg klientów.
  • Zarządzanie zamówieniami: Moduł zarządzania zamówieniami w systemie B2B obsługuje przychodzące zamówienia od klientów, jak również wychodzące zamówienia do dostawców na towary lub usługi potrzebne do realizacji tych zamówień. Śledzi każdą transakcję przez każdy etap przetwarzania – od utworzenia do płatności – tak, że nie ma błędów po drodze. Pomaga to ograniczyć błędy i przyspieszyć proces realizacji każdego zamówienia, zapewniając jednocześnie wgląd w status każdej transakcji przez cały czas jej cyklu życia.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dziesięć =