Jakie rozwiązania mogą usprawnić działania logistyczne w firmach?

Transport towarów i gospodarka magazynowa to elementy, o których wiele przedsiębiorców nie myśli przed rozpoczęciem działalności. Szczególnie jeśli firma zaczyna jako kilkuosobowe przedsiębiorstwo, a później błyskawicznie się rozrasta. Nawet w małych przedsiębiorstwach produkcyjnych czy handlowych, przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań możemy te dwa procesy znacznie usprawnić. 

Logiczna logistyka 

Nie trzeba być absolwentem studiów logistycznych, żeby zauważyć błędy w procesie zachodzącym w naszej firmie. Prześledźmy dokładnie, jak przebiega rozładunek i przyjęcie towaru w naszej firmie. Niektóre procedury, przykładowo podwojone zliczanie towaru, mogą znacznie spowalniać przebieg tych czynności. Prześwietlmy to, w jaki sposób rozlokowywany jest towar w magazynie, zapytajmy pracowników co sprawia im najwięcej trudności, z jakim towarem najbardziej nie lubią pracować. Zwróćmy też uwagę na proces pakowania towaru do wysyłki czy transportu i stosowane w nim rozwiązania. 

Palety, paletki, wózki paletowe

Najpowszechniej stosowane, drewniane palety EURO oraz CHEP dokładają sporo niepotrzebnego ciężaru w transporcie, często nie potrzebujemy też podstaw pełnowymiarowych. Możemy z powodzeniem zamienić je na rozwiązania plastikowe. Na stronach takich jak https://www.plastikowepalety.pl/ znajdziemy mnóstwo wytrzymałych palet z tworzywa sztucznego o różnych rozmiarach. Jeśli realizujemy drobniejsze transporty, to po co mielibyśmy stosować te pełnowymiarowe i tracić przestrzeń w załadunku. Zawsze warto zaopatrzyć się też w elektrycznie wspomagane wózki paletowe, odciążając pracowników, zwiększymy ich wydajność.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =