Czy utrzymywanie strony www musi być drogie?

Wiele osób zastanawia się nad otwarciem własnej strony www. Część z nich sądzi jednak, że to droga usługa i że zapewne nie będzie ich na nią stać. Wbrew pozorom koszty utrzymania internetowej witryny wcale nie są duże i niemal każdy poradzi sobie z ich opłacaniem. Pierwszą rzeczą o którą trzeba zadbać, jest posiadanie własnej domeny internetowej. To nic innego jak adres www, pod którym dostępna będzie nasza strona.

Najlepiej znaleźć firmę, która oferuje tanie domeny i zarezerwować taką, która nie jest jeszcze zarejestrowana. W internecie jest jeszcze mnóstwo takich adresów, dlatego bez problemu znajdziemy domeny, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Koszt samej rejestracji domeny kształtuje się w okolicach zaledwie kilkunastu złotych za pierwszy rok, nie powinien być więc zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu.

Wynajem serwera

Do kosztów utrzymania strony www dochodzą jeszcze te związane z wynajmem serwera. Na szczęście również nie są one zbyt wielkie. Dobry serwer wynajmiemy już za około 100 złotych rocznie. Warto zadbać o to, by strona posiadała też odpowiednie zabezpieczenia, jak na przykład certyfikat ssl. W tym celu koniecznie zapytajmy agencję, która przygotowuje dla nas witrynę, jaki będzie koszt takiej usługi. Jeżeli nie planujemy już żadnych dodatkowych działań graficznych, ani nie wymagamy specjalnych usług związanych z utrzymaniem strony, może się okazać, że koszt będzie naprawdę niewielki.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzynaście =