Zalety tarasu kompozytowego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno to ekologiczny i niezwykle piękny materiał, ale jednocześnie niezbyt trwały i wymagający regularnej pielęgnacji oraz konserwacji. Osobom, które pragną posiadać taras w naturalnym stylu, zaleca się więc raczej wykorzystanie do jego budowy desek kompozytowych, zwanych typem WPC (z ang. Wood Plastic Composites). Są one wykonane z połączenia zwykłego drewna (przeważnie egzotycznego) z materiałami syntetycznymi, z dodatkiem substancji ochronnych, które dają gwarancję trwałości kompozytu.

Wysoka trwałość i unikalny wygląd w niewygórowanej cenie

Deski kompozytowe posiadają szereg zalet, które powodują, że idealnie nadają się do budowy specyficznej konstrukcji, jaką jest taras. Do ich najważniejszych atrybutów należy zaliczyć wysoką odporność na niskie temperatury i wilgoć, dużą wytrzymałość i trwałość, a także niewrażliwość na działanie różnego rodzaju grzybów czy owadów.

Niezmiernie istotną zaletą jest ponadto możliwość ich szybkiego i bardzo łatwego złożenia. Na rynku są nawet dostępne gotowe systemy, które wystarczy skręcić samemu i w ten sposób można zaoszczędzić na kosztach montażu.

Warto również zauważyć, że w tarasach kompozytowych wszelkie ślady łączenia elementów są odpowiednio zamaskowane, więc nie szpecą ogólnego wyglądu konstrukcji. Tego typu taras jest też łatwo wyczyścić z brudu i kurzu – robi się to bowiem za pomocą zwykłego mopa albo myjki ciśnieniowej.

Przeszkodą nie powinien być z pewnością koszt tarasu z kompozytu, ponieważ deska kompozytowa kosztuje tylko nieco więcej od naturalnej, a posiada o wiele lepsze właściwości i jest łatwiejsza w utrzymaniu. A zatem w ogólnym rozrachunku oba te materiały kosztują mniej więcej tyle samo. O innych zaletach takiego tarasu można przeczytać na https://www.ideagarden.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym charakteryzują się profesjonalne usługi spedycyjne?
Czym charakteryzują się profesjonalne usługi spedycyjne?
W Polsce powstaje coraz więcej firm, które zajmują się usługami spedycyjnymi. Czym powinny charakteryzować się profesjonalne przedsiębiorstwa działające w tej […]
Z jakimi problemami można zwrócić się do psychiatry?
Z jakimi problemami można zwrócić się do psychiatry?
Wiele osób bagatelizuje swoje problemy i przerzuca je na np. zmianę pogody. Stale obniżony nastrój, nadmierna senność lub bezsenność i […]
Sposoby zwiększania bezpieczeństwa na drodze
Sposoby zwiększania bezpieczeństwa na drodze
Mówienie, że bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze może brzmieć jak pusty slogan. Przecież wszyscy o tym wiedzą. Tylko […]