Mieszkanie czy dom – co warto kupić w Szczecinie

Szczecin to jedno z niewielu miast Polski, które w ostatnich latach charakteryzuje się naprawdę szybkim rozwojem. Dzięki swoim mocnym stronom przyciąga ono do siebie coraz to więcej przyjezdnych, którzy chcą tutaj zamieszkać. Decydując się jednak na zamieszkanie w tak dużym mieście, trzeba liczyć się z wciąż niemałymi kosztami zakupu domu lub mieszkania. Zachęcający może być jednak fakt, że ceny mieszkań i domów w Szczecinie, w porównaniu z innymi miastami, są stosunkowo korzystne.

W wielu przypadkach dużo zależy od położenia danej nieruchomości w mieście oraz samego jej rodzaju. Z tego względu wchodząc w świat nieruchomości w Szczecinie, warto już na samym początku zadecydować chociażby o tym, czy ma to być dom, czy mieszkanie, a także dowiedzieć się które z nich warto kupić.

Mieszkania i domy w Szczecinie – co wybrać?

W wielu miejscach Szczecina, szczególnie w dzielnicach pobliskich jego centrum, można zauważyć sporo starych kamienic, a także zabudowy mającej już raczej swoje lata. To tam warto poszukiwać mieszkań na kupno. W przypadku nowych budynków ceny mieszkań mogą być dużo wyższe, ale i tam można napotkać korzystne oferty.

Bardzo często w Szczecinie napotkać możemy również na domy z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Ich cena często jest jednak zawyżona, a one same nie oferują nam raczej idealnych warunków mieszkaniowych. Nowe domy są często droższe, ale tak jak w przypadku mieszkań możliwe jest znalezienie naprawdę dobrych ofert. Pomimo tego lepszym wyborem będą mieszkania, szczególnie te o niezbyt dużym metrażu. W przypadku nie zamieszkania w nich na stałe, mogą one później posłużyć jako doskonała nieruchomość pod wynajem. Więcej o nich dowiedzieć się można u biur nieruchomości, a także na ich stronach internetowych, takich jak https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + jedenaście =