Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje w swojej pracy?

Kiedy potrzebujesz prawnika, ważne jest, aby wiedzieć, jakie rodzaje spraw on lub ona obsługuje. W ten sposób możesz podjąć świadomą decyzję o tym, który adwokat będzie najlepszy dla Twoich potrzeb.

Oto kilka popularnych rodzajów spraw:

Rozwód i prawo rodzinne 

Rozwód i prawo rodzinne adwokaci reprezentują klientów we wszystkich aspektach rozwodu i spraw związanych z opieką, w tym podział majątku, alimenty, wsparcie dla dzieci i prawa do odwiedzin. Wielu prawników rozwodowych obsługuje również umowy przedślubne i inne umowy poślubne. Prawnicy prawa rodzinnego obsługują sprawy dotyczące przemocy domowej, sporów o opiekę nad dziećmi i adopcji.

Obrona karna 

Adwokaci obrony karnej są zatrudniani przez oskarżonych, którzy zostali oskarżeni o przestępstwa od wykroczeń (takich jak wykroczenia drogowe) do przestępstw (takich jak morderstwo). Przestępstwo jest każde przestępstwo, które niesie wyrok więcej niż jeden rok w więzieniu lub śmierci; wykroczenia nosić wyroki mniej niż jeden rok w więzieniu lub więzieniu. Adwokaci obrony karnej mogą być również określane jako prokuratorów karnych lub obrońców publicznych w zależności od rodzaju sprawy są obsługi (tj. obrony osoby przed zarzutami wniesionymi przez rząd).

Pozwy o obrażenia ciała/ błędy medyczne 

Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała reprezentują osoby, które zostały poszkodowane w wyniku zaniedbania innej osoby.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: agma-kancelaria.com.pl.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =