Jak przygotować kakao ceremonialne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kakao to naturalny proszek wytwarzany z nasion drzewa kakaowego, które są fermentowane i suszone. Wytwarza się z niego proszek kakaowy i masło kakaowe, które wykorzystujemy do produkcji czekolady!

Sekret dobrej filiżanki kakao tkwi w przygotowaniu. Możesz kupić najlepsze ziarna kakaowe na świecie, ale jeśli nie potraktujesz ich odpowiednio, skończysz z gorzkim napojem.

Co to jest?

Kakao ceremonialne to bardzo wyjątkowy napój, który spożywany jest w Ameryce Środkowej. Przygotowuje się go ze specyficznego rodzaju kakao o nazwie Criollo, które ma aromatyczny i intensywny smak.

Zazwyczaj jest spożywany na spotkaniach towarzyskich lub podczas ceremonii religijnych.

Wskazówki jak, jak przygotować ceremonialne kakao

Kakao ceremonialne przepis można zacząć od zagotowania wody w garnku. Należy użyć około 2 filiżanek wody na każdą filiżankę użytego kakao w proszku. Możesz również dodać cukier do swoich upodobań, jeśli chcesz uzyskać słodszy napój.

– Po zagotowaniu wody, dodaj kakao w proszku i mieszaj, aż całkowicie rozpuści się w płynie. Ilość dodanego cukru będzie zależała od tego, jak słodkie ma być Twoje ceremonialne kakao, ale ogólnie rzecz biorąc, wystarczy 1 łyżka cukru na filiżankę płynu (da to bardzo łagodną słodycz).

– Zdejmij z ognia i pozostaw na 10 minut przed podaniem na ciepło lub na zimno!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problemy z ZUS – w jaki sposób odwołać się od niekorzystnej decyzji?
Problemy z ZUS – w jaki sposób odwołać się od niekorzystnej decyzji?
Organy zajmujące się sprawami ubezpieczeń, rentami, emeryturami oraz szeroko pojętymi świadczeniami zdrowotnymi i pracowniczymi, mają prawo do wydania odmownej decyzji […]
Jaki krój sukienki do jakiej figury?
Jaki krój sukienki do jakiej figury?
Jaki krój sukienek do jakiej figury? Dzięki odpowiedniemu doborowi sukienki do typu naszej figury możemy naprawdę wiele zyskać. Krój sukienki […]
Coach – motywator do rozwoju
Coach – motywator do rozwoju
Każda osoba podejmująca na co dzień określone wyzwania potrzebuje odpowiedniej motywacji. Czasami przy intensywnej pracy, a braku natychmiastowych efektu traci […]