Przykurcz Dupuytrena – typowe objawy i metody leczenia

Przykurcz Dupuytrena to choroba dłoni, uniemożliwiająca prawidłowe zginanie palców. Schorzenie dotyka głównie mężczyzn po 40. roku życia. Choroba rozwija się stopniowo, co może trwać nawet kilka lat. Przyczyny pojawienia się przykurczu nie zostały do końca zbadane. Uważa się, że głównym powodem jej występowania są czynniki genetyczne.

Jak rozwija się przykurcz Dupuytrena?

Początkowymi dolegliwościami tego schorzenia są grudki i guzki pojawiające się na palcach. Świadczą one o zgrubieniach w tkance. Z czasem rozrastają się one i uniemożliwiają wyprostowanie palców. Choroba atakuje obie dłonie jednocześnie. Wystąpienie tego schorzenia utrudnia normalne funkcjonowanie, dlatego ważne jest podjęcie leczenia. Jedną z metod pozbycia się choroby jest wstrzyknięcie kolagenazy w zmienione tkanki. Białko rozbija przykurcz. Następnie konieczne jest wykonanie terapii manualnej w celu odzyskania sprawności. Często stosuje się zabiegi chirurgiczne, które pozwalają na powrót do zdrowia.

Korzystając z pomocy przedstawionej na https://maciejlaskowski.pl/oferta/mikrochirurgia-reki/, można wyleczyć przykurcz Dupuytrena. Podczas zabiegu lekarz usuwa zgrubiałe tkanki z palców i dłoni, które uniemożliwiały swobodne ruchy. W cięższych przypadkach usunięciu ulega również skóra, którą objął przykurcz Dupuytrena. Zabiegi tego typu mają na celu umożliwienie pacjentowi powrotu do sprawności. Zaawansowana forma choroby jest przyczyną wielu trudności w życiu codziennym. Wówczas jedyną pomocą okazuje się zabieg, podczas którego zdeformowane tkanki zostają usunięte.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 10 =