Wyjście ze szpitala – Czym jest rehabilitacja poszpitalna?

Wypis ze szpitala jest ważnym kamieniem milowym w Twoim powrocie do zdrowia, ale to dopiero początek. Mieszkańcy szpitali często są wypisywani do domu przed pełnym wyzdrowieniem. Celem rehabilitacji poszpitalnej jest pomoc w odzyskaniu siły i sprawności ruchowej, tak aby pacjent mógł wrócić do domu z umiejętnościami niezbędnymi do kontynuowania powrotu do zdrowia w domu.

Rehabilitacja poszpitalna może obejmować następujące elementy:

Terapia fizyczna

Fizykoterapia może pomóc odzyskać siłę, elastyczność i równowagę. Może ona obejmować ćwiczenia poprawiające zakres ruchu i wytrzymałość, jak również porady dotyczące zapobiegania pogorszeniu się stanu mięśni podczas powrotu do zdrowia w domu. Fizykoterapia może obejmować różne ćwiczenia, na przykład chód czy unoszenie ramion.

Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa może pomóc pacjentom w odzyskaniu niezależności. Może to obejmować porady dotyczące wykonywania codziennych zadań i prac domowych, jak również umiejętności higienicznych, które mogły zostać naruszone przez chorobę lub uraz.

Poradnictwo psychologiczne

Poradnictwo psychologiczne może pomóc pacjentom w radzeniu sobie z emocjonalnym i psychologicznym stresem związanym z chorobą lub urazem. Może obejmować pomoc pacjentom w nauce radzenia sobie z bólem, radzenia sobie w sytuacjach stresowych i rozwijania pozytywnych umiejętności radzenia sobie z trudami dnia codziennego. Poradnictwo psychologiczne jest bardzo ważną częścią powrotu do zdrowia.

Terapia mowy

Terapia mowy może pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia po problemach z mową spowodowanych chorobą lub urazem. Pacjenci mogą potrzebować nauczyć się ponownie mówić po udarze lub operacji, lub mogą mieć problemy z mówieniem z powodu choroby, takiej jak choroba Parkinsona. Terapeuta będzie pracował z pacjentem nad poprawą wyrazistości i głośności głosu oraz nauczy strategii zmniejszania napięcia w ustach i gardle podczas mowy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =