Wyjście ze szpitala – Czym jest rehabilitacja poszpitalna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypis ze szpitala jest ważnym kamieniem milowym w Twoim powrocie do zdrowia, ale to dopiero początek. Mieszkańcy szpitali często są wypisywani do domu przed pełnym wyzdrowieniem. Celem rehabilitacji poszpitalnej jest pomoc w odzyskaniu siły i sprawności ruchowej, tak aby pacjent mógł wrócić do domu z umiejętnościami niezbędnymi do kontynuowania powrotu do zdrowia w domu.

Rehabilitacja poszpitalna może obejmować następujące elementy:

Terapia fizyczna

Fizykoterapia może pomóc odzyskać siłę, elastyczność i równowagę. Może ona obejmować ćwiczenia poprawiające zakres ruchu i wytrzymałość, jak również porady dotyczące zapobiegania pogorszeniu się stanu mięśni podczas powrotu do zdrowia w domu. Fizykoterapia może obejmować różne ćwiczenia, na przykład chód czy unoszenie ramion.

Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa może pomóc pacjentom w odzyskaniu niezależności. Może to obejmować porady dotyczące wykonywania codziennych zadań i prac domowych, jak również umiejętności higienicznych, które mogły zostać naruszone przez chorobę lub uraz.

Poradnictwo psychologiczne

Poradnictwo psychologiczne może pomóc pacjentom w radzeniu sobie z emocjonalnym i psychologicznym stresem związanym z chorobą lub urazem. Może obejmować pomoc pacjentom w nauce radzenia sobie z bólem, radzenia sobie w sytuacjach stresowych i rozwijania pozytywnych umiejętności radzenia sobie z trudami dnia codziennego. Poradnictwo psychologiczne jest bardzo ważną częścią powrotu do zdrowia.

Terapia mowy

Terapia mowy może pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia po problemach z mową spowodowanych chorobą lub urazem. Pacjenci mogą potrzebować nauczyć się ponownie mówić po udarze lub operacji, lub mogą mieć problemy z mówieniem z powodu choroby, takiej jak choroba Parkinsona. Terapeuta będzie pracował z pacjentem nad poprawą wyrazistości i głośności głosu oraz nauczy strategii zmniejszania napięcia w ustach i gardle podczas mowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zadbać o porządek w garażu majsterkowicza?
Jak zadbać o porządek w garażu majsterkowicza?
Wielu mężczyzn w różnym wieku posiada obok domu garaż przeznaczony stricte do majsterkowania. Bardzo duże znaczenie dla komfortu pracy w […]
Jak modnie i komfortowo urządzić salon w bloku?
Jak modnie i komfortowo urządzić salon w bloku?
Niczym odkrywczym nie będzie, że efektownie urządzone pomieszczenia zachęcają do racjonalnego planowania czasu. W dzisiejszych aranżacjach można uwzględnić takie warianty […]
Jakie atuty ma stalowa konstrukcja hali magazynowej?
Jakie atuty ma stalowa konstrukcja hali magazynowej?
Coraz częściej tradycyjne murowane hale magazynowe zastępowane są konstrukcjami stalowymi. Jest to spowodowane licznymi zaletami stalowych hal. Jedną z najważniejszych […]