Typy akumulatorów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulatory to elektrochemiczne źródła zasilania, w których energia elektryczna wytwarzana jest w wyniku reakcji chemicznych. W akumulatorze znajduje się od jednego do kilku ogniw, co wynika z zapotrzebowania na napięcie zasilania.

Istnieje kilka rodzajów akumulatorów

Akumulatory ołowiowo-kwasowe (SLA) to baterie, w których anoda i katoda wykonane są z płyt ołowiowych, natomiast elektrolitem jest kwas siarkowy (H2SO4). Wśród nich wyróżnia się: klasyczne z ciekłym elektrolitem oraz szczelne (tzw. bezobsługowe).

Akumulatory niklowo-kadmowe (NiCd), w których katoda produkowana jest z niklu, natomiast anoda z kadmu. Elektrolitem w tym przypadku jest wodorotlenek potasu.

Wyróżnia się także akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH), które zbudowane są z katody (produkowanej z niklu) oraz anody (mieszanki wykonanej ze stopu wielu metali, w tym: manganu, niklu, magnezu, cyrkonu, wanadu, aluminium, kobaltu i chromu).

Najbardziej popularne są akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion), w których elektrolitami są sole litowe.

Podkategorie do zadań specjalnych

W ramach każdego rodzaju można wyróżnić jeszcze kolejne podkategorie. W związku z tym wyróżniamy również akumulatory znajdujące specjalne przeznaczenie.  Strona internetowa  https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-trakcyjne-trojan-melex-c-13.html proponuje szeroki wybór akumulatorów do maszyn transportowych i ponoszących, ale także do maszyn czyszczących. Ponadto baterie do samochodów rekreacyjnych, a także akumulatory trakcyjne przeznaczone do instalacji wytwarzających energię odnawialną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Częste oznaki usterki drukarek
Częste oznaki usterki drukarek
Drukarki to jedne z najbardziej przydatnych urządzeń stosowanych powszechnie w biurach i domach prywatnych. Służą bowiem do szybkiego przenoszenia tekstu […]
Jak wykonać cięcie plazmowe różnego rodzaju płyt?
Jak wykonać cięcie plazmowe różnego rodzaju płyt?
Cięcie płyt metalowych i aluminiowych na potrzeby przedsiębiorstw przemysłowych oraz budowlanych jest zadaniem niezwykle wymagającym. Aktualnie istnieje kilka różnych metod […]
Jak przygotować się do triathlonu?
Jak przygotować się do triathlonu?
Triathlon jest bardzo wymagający, ale także niesamowicie satysfakcjonujący. Mamy tutaj połączenie trzech dyscyplin sportowych: biegania, pływania i jazdy na rowerze. […]