Jak przygotować auto na podróż z dzieckiem?

Kilkugodzinna podróż z dzieckiem może być męcząca zarówno dla nas, jak i dla malucha. By nieco ulżyć wszystkim uczestnikom wycieczki, dobrze jest odpowiednio przygotować samochód do drogi. Najpierw trzeba zamontować fotelik dziecięcy przy pomocy pasów bezpieczeństwa. Sam fotelik powinien być miękki i wygodny dla malca. Komfort zapewni między innymi funkcja regulacji nachylenia oparcia, dzięki której dziecko może się spokojniej przespać. Podczas wyboru fotelika zwróćmy też uwagę na wszystkie jego zabezpieczenia. Pamiętajmy, że jest to najważniejszy element bezpieczeństwa i nie wolno na nim oszczędzać.

By nie było za gorąco

Komfort podróży możemy też zwiększyć. montując w oknach specjalne rolety. Dzięki nim słońce nie nagrzeje zbyt mocno tyłu pojazdu. Zasłony są też dostępne w przyjaznej dla najmłodszych formie, przyklejanej do szyby za pomocą przyssawki.

Przed podróżą latem tak czy inaczej musimy przewietrzyć samochód, ponieważ w czasie wysokich temperatur nawet klimatyzacja nie daje sobie rady z wychłodzeniem wnętrza.

Jak się spakować?

To odwieczny dylemat rodzin – co ze sobą zabrać, aby wszystko się pomieściło. Priorytetem jest wózek dziecka. Najlepiej wybrać taki model, który łatwo się składa. W ten sposób zaoszczędzimy dodatkowe miejsce na inne bagaże. Modele takie są do znalezienia na https://www.smykoland.pl/wozki-dzieciece.html. Weźmy ze sobą kilka toreb podróżnych do których spakujemy niezbędne rzeczy. Miejmy na uwadze, że gdziekolwiek będziemy na wakacjach – prawdopodobnie wszędzie będą sklepy. W razie potrzeby zawsze możemy dokupić kolejne przedmioty.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + osiem =