Kilka przykładowych ćwiczeń przy wykorzystaniu drabinek

Drabinki gimnastyczne to wielofunkcyjne urządzenia treningowe, na których można wykonywać bardzo szeroki wachlarz ćwiczeń, począwszy od rozgrzewek, przez faktyczny trening, aż do różnych aktywności rehabilitacyjnych. Jeśli dodamy do tego fakt, że owe drabinki można dodatkowo wyposażyć w różne elementy do ćwiczeń, otrzymujemy naprawdę wszechstronny sprzęt treningowy. Jednak już w oparciu o podstawowe szczebelki możemy zrobić bardzo dużo, o czym zaraz się przekonamy.

Jak wykorzystać możliwości drabinki?

Zacznijmy od przykładów ćwiczeń na podłodze. Tutaj mamy do dyspozycji brzuszki, które ułatwiamy sobie poprzez zahaczenie stóp o najniższy szczebel drabinki, albo unoszenie tułowia, w którym kładziemy się dla odmiany na brzuchu, też zaczepiamy stopy i podnosimy klatkę piersiową kilka centymetrów nad podłogę. Nieco inaczej wygląda rozciąganie, bo kładziemy nogę wyżej, mniej więcej na wysokość bioder. Jeśli chodzi o dobre drabinki gimnastyczne Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy ich największy wybór.

Spójrzmy też na wymienione we wstępie dodatki. Jednym z najbardziej przydatnych jest drążek do zaczepienia na szczycie drabinki, który daje szansę ćwiczenia również górnych partii ciała, szczególnie pleców poprzez podciąganie, co o wiele zwiększa możliwości drabinki.

W poszukiwaniu takich drążków powinniśmy udać się na stronę https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/38-drazek-gimnastyczny-zakladany-na-drabinke-, gdzie znajdziemy ich najlepsze modele oraz dowiemy się na ich temat więcej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =