Praca dla imigrantów w Polsce – w jakich branżach brakuje pracowników?

Wielu Polaków ogląda się na pracę zagraniczną, żeby tylko poprawić byt sobie i swoim rodzinom. Jednakże także w naszym kraju brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy zajęliby miejsca tych wyjeżdżających. Dotyczy to w szczególności niektórych branż. Ucierpiał zwłaszcza przemysł ciężki w Polsce, którego pracownicy w znacznej mierze udali się za chlebem do Niemiec, Belgii albo Skandynawii. Stworzyło to możliwość zajęcia dobrze płatnych stanowisk przez przebywających w naszym kraju imigrantów z Ukrainy, ale także i innych państw.

Dla kogo jest najwięcej pracy?

Przemysł ciężki w Polsce to różne branże i sektory gospodarcze, dlatego praca w nim jest bardzo zróżnicowana. Rynek potrzebuje pracowników do obsługi maszyn czy też pojazdów budowlanych, ale także monterów, pracowników produkcji precyzyjnej czy też odlewników. Mile widziani są także zagraniczni inżynierowie, którzy wykształcili się w dziedzinach takich jak mechanika, chemia albo metalurgia. Polski rynek pracy jest niezwykle chłonny, a miejsca, które zostały opuszczone przez naszych rodaków, potrzebują na nowo się zapełnić.

Praca w przemyśle ciężkim jest trudna i odpowiedzialna, ale w stosunku do innych zawodów bardzo dobrze opłacana. Jednakże dobre oferty rzadko pojawiają się na portalach ogłoszeniowych albo w gazetach. Zatrudnienia należy szukać raczej w branżowych agencjach zatrudnienia, które posiadają oferty dla specjalistów z różnych branż i które oferują im zatrudnienie na korzystnych zasadach oraz z możliwością przejścia po pewnym czasie bezpośrednio do pracodawcy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 4 =