Jakie korzyści może przynieść spotkanie z doradcą kredytowym?

Sytuacje, w których konieczna jest konsultacja z osobą o specjalistycznej wiedzy, są w naszym życiu codziennością. Korzystanie z usług prawnika, lekarza czy choćby mechanika samochodowego nie jest dla nikogo problemem. Warto to grono powiększyć o doradcę kredytowego.

Kiedy warto spotkać się z doradcą kredytowym?

Warto odróżnić doradcę kredytowego od sprzedawcy kredytów – pracownika banku. Ten ostatni ma za zadanie skłonienie klienta do zakupu usług podmiotu, który go zatrudnia. Trzeba więc liczyć się z tym, że jego oferta będzie obejmowała pożyczki tylko i wyłącznie jednego kredytodawcy  i nie zawsze będzie dla klienta optymalna.

Doradca kredytowy, którego znajdziemy chociażby na stronie robertsierant.pl, jest osobą współpracującą z różnymi instytucjami – zarówno bankami, jak i towarzystwami ubezpieczeniowymi. Mnogość ofert pozwala na najlepsze dopasowanie ich do potrzeb klienta. Jednocześnie możliwe jest poznanie całego wachlarza możliwości dostępnych na rynku, bez konieczności wizyty w kilku czy kilkunastu placówkach bankowych.

Równie ważna jak różnorodność oferty jest fachowa wiedza doradcy. Warto więc spotkać się z nim przed podjęciem ważnych decyzji finansowych (zakup mieszkania i kredyt hipoteczny z tym związany, zakup ubezpieczenia na życie) lub gdy znajdziemy się w kłopotach finansowych (utrata płynności finansowej, problemy ze spłatą zobowiązań). Doradcy świadczą swoje usługi najczęściej nieodpłatnie – warto więc skorzystać z ich oferty i zaufać umiejętnościom fachowców.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =