Czy decoupage może być użytkowy?

Decoupage jest specjalnego rodzaju techniką zdobniczą. Polega na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną do tego celu powierzchnię wzoru, który jest wycinany z serwetki, czy kartki papieru. Ozdoby tego rodzaju można wykonać samemu, albo kupić już gotowe.

Co można ozdobić?

Praktycznie wszystko.Jeśli decoupage będzie dobrze wykonany – nie będzie widoczny. Tą techniką można bardzo ciekawie wyeksponować fotografie (mogą być umieszczona na drewnianych klockach, czy w specjalnie przygotowanych ramkach). Ze zwykłych kieliszków jest możliwe wykonanie wspaniałych świeczników.. Szkło jest bardzo dobrym materiałem na tego typu zdobienia – można na nim osiągnąć niesamowite efekty, takie jak: spękania, czy złocenia. Nadzwyczaj atrakcyjnie wyglądają lampiony decoupage (wykonane chociażby ze słoiczków).

W prosty sposób, wykorzystując serwetki do oklejenia da się odnowić: stare meble, krzesła, czy wykonać nietypowe jajka wielkanocne. Najciekawsze w tej technice jest to, że wybierając zabawki do zdobień możemy dostosować je (niewielkim kosztem) do każdego rodzaju święta, czy uroczystości. Możemy nadać nowe życie przedmiotom, które się nam już znudziły. A nawet wykonać własnoręcznie kolorową biżuterię, odmienić tkaniny, czy wykorzystać puszki po produktach spożywczych do stworzenia niebanalnych pudełek do przechowywania przedmiotów.

Zdobienia można wykonywać również na talerzach, butach, czy kapeluszach. Przy tworzeniu decoupage gwarantowana jest dobra zabawa, która może przerodzić się w pasję. Jeśli pokażemy dzieciom możliwości, jakie za sobą niesie ta technika, na pewno zagwarantujemy im radość i wielką frajdę!

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 3 =