Jak uniknąć zapychania porów?

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest kluczem do atrakcyjnego wyglądu. Na nic nie przyda się nawet najdokładniej wykonany makijaż, jeśli najpierw nie zadbamy o dobrą kondycję naszej skóry. Kluczowe znaczenie ma to także dla mężczyzn, którzy nie w razie dolegliwości skórnych są skazani wyłącznie na stosowanie preparatów leczniczych. 

Skąd biorą się zapchane pory?

Najczęściej z problemami związanymi z zatykającymi się porami skóry zderzają się osoby, które z różnych przyczyn mają zaburzoną gospodarkę lipidową na skórze twarzy. Mówiąc prościej, oznacza to, że w niektórych miejscach skóra na twarzy przetłuszcza się a w innych jest nadmiernie wysuszona. Oba te problemy nie sprzyjają zdrowemu wyglądowi naszej twarzy. Skóra, która jest nadmiernie wysuszona, często ulega zaczerwienieniom i otarciom. Z kolei na przetłuszczonej skórze często pojawiają się wypryski i nieestetyczne przebarwienia. Zapchane pory są również związane z nieodpowiednią higieną twarzy. 

Jak dbać o skórę twarzy?

Wydawać by się mogło, że dbanie o twarz jest tak oczywiste, że nie ma potrzeby tłumaczenia, jak dobrze to zrobić. Niestety nie wszyscy posiadają fachową wiedzę, jak dbać o skórę twarzy. Woda i mydło może nie wystarczyć. Twarz należy myć regularnie. Zwykłe mydło nie jest do tego wskazane. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów o neutralnym ph. Jeśli mamy częste problemy z zatykającymi się porami, których skutkiem mogą być wypryski i przebarwienia, powinniśmy metody pielęgnacji twarzy skonsultować z dermatologiem lub kosmetologiem. Pomogą nam oni w dobraniu takich preparatów, które nie tylko pomogą w uporaniu się z problemami, ale również nam nie zaszkodzą.

Odpowiedni tonik czy peeling dla mężczyzn to coś co każdy dbający o siebie pan powinien mieć w swojej kosmetyczce. Tonikiem powinniśmy przemywać twarz rano i wieczorem, a w razie potrzeby również w ciągu dnia. Peeling stosujemy nieco rzadziej. Częstotliwość i intensywność zabiegu zależy od stanu naszej skóry oraz rodzaju preparatu. Zaleca się jednak by peeling przeprowadzać co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu nasza skóra będzie dogłębnie oczyszczona i gładka. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwanaście =