Jak ograniczyć ilość wydalanych spalin w aucie?

Każdego dnia po ulicach naszych miast jeżdżą tysiące samochodów wydzielających trujące spaliny, zawierające m.in. węglowodory, sadzę, tlenek siarki i aldehydy RCHO. Trafiają one bezpośrednio do atmosfery, zanieczyszczając powietrze, które bardzo negatywnie wpływa na zdrowie człowieka. Z tego względu warto zastosować w swoim aucie konkretne rozwiązania ograniczające emisję spalin. Na początek zaleca się wymianę tłumika na model idealnie dopasowany do wersji auta, co pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa. Jeśli interesują nas nowoczesne tłumiki sklep internetowy to miejsce, gdzie bez problemu je kupimy. 

Montaż właściwego silnika to absolutna podstawa 

Każdy kierowca jest odpowiedzialny za stan powietrza, którym oddychają wszyscy ludzie. Dlatego też powinien zadbać o wyposażenie swojego pojazdu w rozwiązania niwelujące poziom wydzielanych przez niego spalin. Kluczowym wymogiem jest posiadanie silnika spełniającego stosowne normy, czyli zawierającego w swojej konstrukcji układy dolotowe, elektroniczne sterowanie, a także katalityczny system oczyszczania nieczystości.

Kolejna skuteczna metoda polega na korzystaniu z bezpośredniego wtrysku paliwa, prowadzącego płyn pod dużym ciśnieniem prosto do układu napędowego. Ponadto zaleca się zamontowanie w układzie wylotowym filtra cząstek stałych (DPF, ewentualnie FAP), odpowiedzialnego za usuwanie najbardziej szkodliwych cząstek sadzy. Wspomniany filtr znajdziemy w ofercie m.in. tego specjalistycznego sklepu: https://pamaku.pl/dpf-filtry-czastek-stalych-i3744.html.

Inne pozostałe godne uwagi rozwiązania to:

– filtr AdBlue – zawiera mocznik rozcieńczany wodą, którego zadaniem jest rozkładanie groźnego tlenku azotu na azot oraz wodę

– układ cyrkulacji EGR – w znacznym stopniu ogranicza szkodliwość spalin, gdyż obniża temperaturę spalania mieszanki paliwowo-powietrznej i utlenia węglowodory

– ceramiczny reaktor kataltyczny – redukuje emisje tlenku węgla nawet o 50%

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =