Holandia – czy warto tam zacząć pracę?

Holandia to świetne miejsce dla ekspatów do pracy. Holendrzy są bardzo przyjaźni i łatwo się tu zaprzyjaźnić. To wspaniałe miejsce do życia, ale nie jest to najlepsze miejsce do znalezienia pracy, jeśli szukasz czegoś na stałe. Holandia ma niskie koszty życia, z czynszem i cenami żywności znacznie niższymi niż w wielu innych krajach europejskich. Jest to również bardzo bezpieczne miejsce do życia.

Zalety mieszkania w Holandii

Opieka zdrowotna – jako obywatel UE masz dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej, która jest lepsza niż w większości krajów w Europie (choć nie tak dobra jak w Niemczech). Holenderski system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych w Europie i zajął czwarte miejsce w rankingu Euro Health Consumer Index wśród 36 krajów europejskich w 2016 roku. Obejmuje to leczenie za granicą, jeśli jest to konieczne.

Edukacja – dzieci mają prawo do bezpłatnej edukacji do 18 roku życia (w wieku 21 lat, jeśli chcą się dalej uczyć). Obejmuje to edukację na poziomie uniwersyteckim, która również jest dotowana przez rząd (choć nie jest całkowicie darmowa).

Język holenderski – czy dasz radę bez jego znajomości?

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy myślisz o przeprowadzce do innego kraju, jest bariera językowa. Język angielski nie jest powszechnie używany w Holandii, ale większość ludzi zna go przynajmniej trochę. Jeśli nie masz doświadczenia z innymi językami niż angielski, to może upłynąć trochę czasu, zanim przyzwyczaisz się do mówienia po niderlandzku. Sprawdź oferty pracy na stronie https://abpraca.pl/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =