Kolekcjonowanie nasion marihuany – czy jest legalne?

Jak wszyscy wiemy, nasiona marihuany są podstawą wszystkich roślin marihuany. Są one częścią rośliny marihuany, która jest używana do uprawy nowych roślin, ponieważ zawierają one makijaż genetyczny swojej rośliny macierzystej.

Czy zbieranie nasion marihuany jest legalne?

Odpowiedź brzmi tak, jest to legalne w większości krajów. Są jednak kraje, w których aby to zrobić, trzeba mieć specjalne pozwolenia. Na przykład w Polsce możesz swobodnie zbierać własne nasiona z domowych upraw, pod warunkiem, że ich zawartość nie przekracza 0,5% THC (jeśli tak, to jest to nielegalne). Jeśli chcesz kupić nasiona, potrzebujesz recepty lekarskiej lub zezwolenia jednej z polskich uczelni na prowadzenie badań naukowych (co również jest nielegalne).

Gdzie można dostać kolekcjonerskie nasiona marihuany?

Kolekcjonerskie nasiona marihuany możesz kupić w legalnych sklepach internetowych, takich jak Amazon czy eBay. Możesz je również znaleźć w specjalistycznych sklepach lub sklepach z roślinami uprawnymi. Jednym z nich jest portal https://ganjafarmer.com.pl/.

Licencja na uprawianie nasion

W Polsce, na przykład, nie ma przepisów zabraniających posiadania nasion marihuany. Jeśli jednak chcesz uprawiać własne rośliny, będziesz potrzebował do tego licencji od Ministerstwa Zdrowia.

Aby uzyskać tę licencję, musisz udowodnić, że nie masz przeszłości kryminalnej i że nigdy nie byłeś leczony z powodu uzależnienia od narkotyków. Musisz również wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć go wraz z dokumentami tożsamości potwierdzającymi Twoją tożsamość.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dwa =