Kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o włosy?

Chcąc cieszyć się mocnymi i pięknymi włosami należy dobrze przyłożyć się do ich pielęgnacji. Koloryzacja, suszenie, prostowanie i stylizacja osłabiają kosmyki, powodując że mogą stać się słabe i łamliwe. Nie bez znaczenia są też warunki atmosferyczny oraz pora roku. Jaki dokładnie mają one wpływ na włosy?

Wiosenna regeneracja i ochrona UV

Wiosna to jeden z trudniejszych okresów w roku dla włosów. Zdejmujemy wówczas czapki, które mogły narobić sporych szkód dla fryzury. Przegrzewanie, zmiany temperatury, mróz i suche powietrze w domu – to wszystko odbija się na kondycji kosmyków, które wiosną zamiast wyglądać pięknie i świeżo, są pozbawione blasku, matowe oraz kruche. A przed nimi kolejne wyzwanie – latem promienie słoneczne szkodzą nie tylko skórze, ale również włosom. Jak więc je chronić? Niezbędna będzie intensywna regeneracja włosów wiosną (przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków), a latem stosowanie kosmetyków z filtrem UV.

Wilgoć – jak zapobiec puszeniu się włosów?

To, czego nie lubią włosy, to również wilgoć. Dotyczy to szczególnie włosów kręconych lub podatnych na skręcanie, które mają tendencję do puszenia się. Wiosenna aura bardzo temu sprzyja, podobnie jak morska bryza podczas wakacyjnego urlopu. Ratunkiem może być odżywka do włosów kręconych, która wygładzi pukle i sprawi, że skręt włosów będzie sprężysty i zwarty. Warto stosować również odpowiednie preparaty ochronne i ostrożnie podchodzić do stylizacji włosów. Gorące powietrze suszarki i prostownica są bezwzględne dla struktury kosmyków – przed ich użyciem należy zabezpieczać włosy odpowiednimi kosmetykami.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + osiem =