Oznaki psucia się akumulatora

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowo działający akumulator w samochodzie nie stwarza absolutnie żadnych problemów, dzięki czemu na co dzień zupełnie o nim nie myślimy. Jego trwałość i niezawodność jest jednak uwarunkowana wieloma czynnikami, w tym zwłaszcza intensywnością eksploatacji auta oraz wpływem pogody (niska lub zbyt wysoka temperatura). Niekiedy zdarza się więc, że omawiane urządzenie ulega awarii, czemu towarzyszą wyraźne sygnały. Jeśli chcemy nabyć wyjątkowo trwałe i odporne akumulatory Wrocław jest miastem, w którym działa kilka hurtowni motoryzacyjnych posiadających je w swojej ofercie. 

Nie lekceważ żadnych objawów awarii

Podstawowym zadaniem akumulatora jest zapewnienie silnikowi energii niezbędnej do jego uruchomienia. Ponadto zasila on wszelkie układy i odbiorniki elektroniczne znajdujące się w pojeździe, takie jak choćby system alarmowy, lokalizator GPS, oświetlenie czy komputer pokładowy. Od jego niezawodności zależy zatem sprawne działanie całego samochodu.

Niestety czasami uszkodzeniu ulegają zarówno akumulatory stosowane w autach osobowych, jak i te montowane w busach dostawczych czy ciężarówkach. Jeśli chodzi o akumulatory ciężarowe Wrocław jest miastem, gdzie kupimy wyjątkowo trwałe modele. Wracając jednak do meritum, istnieje kilka objawów świadczących o awarii omawianego urządzenia, w tym m.in.:

– kłopoty z odpaleniem silnika – rozrusznik strasznie rzęzi, a sam napęd uruchamia się dopiero po długim czasie

– brak możliwości uruchomienia silnika, nawet w sytuacji, kiedy rozrusznik pracuje prawidłowo 

– spadek napięcia znamionowego – najczęściej w wyniku zasiarczenia ogniw

nadmiernie napęczniała pokrywa akumulatora – przeważnie wskutek zbyt intensywnej i długiej pracy

– całkowity brak napięcia 

– czarna lub czerwona kropka pojawiająca się w modelach z wbudowanym testerem (w sprawnym sprzęcie mruga ona zielonym światłem)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zaczynamy uprawiać sport na świeżym powietrzu
Zaczynamy uprawiać sport na świeżym powietrzu
Podejmowanie różnego rodzaju aktywności fizycznych stanowi bardzo ważną sprawę, aby poprawić jakość życia i zdrowia. Ruch korzystnie wpływa m.in. na […]
Jak zrobić dobrą reklamę?
Jak zrobić dobrą reklamę?
Reklama jest jednym z najważniejszych elementów w budowaniu wizerunku, czy też zwiększaniu naszych zysków. Przede wszystkim firmy zatrudniają profesjonalistów, którzy […]
Niezbędnik imprez masowych – czego wymaga odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie i zwizualizowanie współczesnego wydarzenia?
Niezbędnik imprez masowych – czego wymaga odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie i zwizualizowanie współczesnego wydarzenia?
Współczesny widz imprezy masowej oczekuje poczucia bliskiego udziału w wydarzeniu niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Sprawia to, że […]