Opony przemysłowe – czym się wyróżniają?

Każdemu fanowi samochodów wydaje się czasami, że wie na ich temat wszystko, również kiedy chodzi o kwestie ogumienia. Jednakże opony samochodowe nie są jedynymi rodzajami opon, które znajdują się na rynku i są powszechnie wykorzystywane. Inny ich typ to opony przemysłowe, których używa się we wszelkiego rodzaju pojazdach używanych w wielu sektorach przemysłu i bez których nie mogłyby funkcjonować bardzo liczne przedsiębiorstwa. Czym różnią się one od opon samochodowych? Gdzie są wykorzystywane?

Przede wszystkim magazyny i budowy

W każdym dużym magazynie poruszają się liczne maszyny, takie jak wózki widłowe wysokiego składowania. Potrzebują one ogumienia o wysokim indeksie nośności i elastyczności. Takie opony przemysłowe muszą być naprawdę dobrej jakości i powinny być bardzo mocne, żeby nie wymagały częstej wymiany i były możliwie bezobsługowe. W ich produkcji przodują często te same marki, co w przypadku ogumienia pojazdów osobowych oraz ciężarowych, ale jest tam także paru innych dużych graczy, którzy wyspecjalizowali się w ich produkcji.

Opony przemysłowe to także te do ciężkiego sprzętu budowlanego i drogowego, takiego jak walce, koparki, gryzarki czy dźwigi.  Są także potrzebne do traktorów, ale wtedy często spotykamy się już z określeniem, że są to opony rolnicze. Jednakże wszystkie je łączy to, że muszą być bardzo trwałe i wysoce elastyczne, ponieważ grozi im dużo więcej uszkodzeń niż w przypadku jadącego po gładkim asfalcie osobowego auta. Powinny się także cechować odprowadzeniem ładunków elektrostatycznych na odpowiednio wysokim poziomie i niskimi oporami toczenia.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =