Jak powinna być ubrana dziewczynka na uroczystości pierwszokomunijne?

Pierwsza Komunia niewątpliwie jest dużym wyzwaniem dla małych dzieci. Sporą ilość czasu wymagają same przygotowania. Od dziecka wymaga się przyswojenia sporej ilości wiedzy. Dumni rodzice chcą, aby ich pociechy w jak najmniejszym stresie przeszły przez cały proces. Samopoczucie jest jednym z ważniejszych aspektów podczas nabożeństwa. Dopełnieniem i końcowym etapem przygotowań jest ubiór.  Dzięki dopasowaniu odpowiedniego stroju rodzice mogą być spokojni o swoje dziecko.

Czym charakteryzuje się ubiór pierwszokomunijnej dziewczynki?

Wraz ze świadomością i upływającymi latami moda komunijna ulega przemianom. Dzisiaj w kościele nie zobaczymy już sukni z bufiastymi ramionami i ogromnymi falbanami. Były czasy, gdy w tym dniu stawiano na przepych. W obecnym czasie trendy dyktuje prostota, która wcale nie oznacza nudnych kreacji. Doskonałe przykłady idealnie zaprojektowanych sukienek na ten uroczysty dzień można zobaczyć na stronie https://tuszyte.pl/pol_m_Dziewczynka_Sukienki-komunijne-406.html. Jak widać wśród kolorów króluje przede wszystkim biel i róż.

Nieodzownym elementem są falbanki. Stanowią one dopełnienie i dodatek prosto skrojonej kreacji. Niektóre z nich charakteryzują się białym, koronkowym  paseczkiem wszytym na wysokości talii. Decydując się na zakup sukienki pierwszokomunijnej trzeba wziąć pod uwagę wymiar duchowny tego dnia i nie przesadzać z dodatkami, ale postawić na elegancką prostotę. Dopuszczalne są białe rękawiczki oraz tradycyjny wianek we włosach. W takim stroju dziewczynka powinna czuć się naturalnie, komfortowo, a zarazem wyjątkowo.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziewiętnaście =