Na czym polega fizjoterapia?

Fizjoterapia jest formą leczenia, która wykorzystuje metody fizyczne do leczenia pacjentów z urazami lub warunkami, które spowodowały ból i niepełnosprawność. Jest często stosowana w przypadku urazów sportowych, ale może być również zalecana w sytuacjach, gdy wystąpi uraz niezwiązany ze sportem.

Czym zajmują się fizjoterapeuci?

Fizjoterapeuci diagnozują i leczą szeroki zakres warunków, szczegółowy ich zakres znajdziesz w artykule: https://rehasanka.pl/co-to-jest-fizjoterapia/, obejmuje to między innymi:

  • problemy i urazy mięśniowo-szkieletowe, takie jak ból pleców, ból szyi i rwa kulszowa;
  • zaburzenia neurologiczne, takie jak udar i uraz głowy;
  • rehabilitację po urazie lub operacji;
  • rehabilitację kardiologiczną po zawale serca lub niewydolności serca.

Leczenie fizjoterapeutyczne

Zabiegi fizjoterapeutyczne zazwyczaj obejmują leczenie ręczne przez fizjoterapeutę, chociaż niektórzy mogą otrzymać jedynie instrukcje ćwiczeń. Obejmuje to ćwiczenia mające na celu poprawę siły i elastyczności. Celem jest zmniejszenie bólu i poprawa mobilności. W zależności od tego, jakie masz schorzenie i jak bardzo jest ono poważne, fizjoterapeuta zdecyduje, które ćwiczenia są dla Ciebie najlepsze.

Fizjoterapeuta będzie chciał wiedzieć, jakich objawów doświadczasz i jak one na Ciebie wpływają, aby mógł odpowiednio dostosować swoje leczenie. Specjalista może również udzielić Ci porady, jak radzić sobie z dolegliwościami w domu poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 4 =