Kiedy zdecydować się na sprowadzenie auta z zagranicy?

Zakup nowego samochodu z salonu wciąż pozostaje najczęściej w sferze marzeń wielu rodaków. Koszt takiego zakupu jest nieprawdopodobnie wysoki w odniesieniu do zarobków i wydatków, jakie każdego dnia ponosi przeciętny Polak. Tymczasem funkcjonowanie bez własnego środka lokomocji jest dość trudne we współczesnych czasach, dlatego też większość społeczeństwa decyduje się na zakup auta używanego. Tego rodzaju transakcja nie tylko odbywa się między sąsiadami i na terenie kraju. Coraz częściej decydujemy się na zakup pojazdów sprowadzanych z Europy. Dużą popularność zyskuje też import samochodów z USA. Kiedy jest to najbardziej opłacalne? 

Sztuka zakupu

Uszkodzone auta z USA mogą się okazać nawet bardziej opłacalną inwestycją niż sprowadzenie podobnego modelu z sąsiedniego kraju. Wszystko za sprawą podejścia Amerykanów do swoich pojazdów. Okazuje się, że wymieniają oni samochody znacznie częściej niż przeciętny Europejczyk, dlatego ich stan jest dużo lepszy niż tych należących do posiadaczy naszego kontynentu.

Ceny też są niższe, ponieważ właściciele proponują stawki współmierne do swoich amerykańskich kupców. A jak wiadomo ceny samochodów są tam niższe niż w Polsce. Wszystkie te czynniki powodują, że trafiając na dobrą okazję można dokonać zakupu pojazdu, który cechuje wysoka jakość oraz stosunkowo niska cena. Dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść sprowadzania aut z zagranicy jest fakt, że amerykański rynek motoryzacyjny jest naprawdę unikatowy, co jest szczególnie ważne dla koneserów i pasjonatów

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − sześć =