Jak usuwa się złamaną świecę żarową?

Silniki wysokoprężne ulegają niekiedy usterkom, a jedną z najczęstszych są uszkodzenia lub złamania świec żarowych, które pełnią niezwykle istotną rolę. Ich zadaniem jest bowiem podgrzewanie powietrza w komorze (wstępnej albo spalania) w celu umożliwienia tzw. samozapłonu mieszanki. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na usunięcie tych elementów i zamontowanie nowych, w pełni sprawnych. Koniecznie trzeba to jednak robić w profesjonalnym warsztacie samochodowym, bo niezbędne jest stosowanie specjalnych narzędzi. Taką usługę oferuje m.in. http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/

Tej naprawy lepiej nie wykonywać samemu

Często dochodzi do sytuacji, że świecy żarowej nie da się wykręcić, ponieważ jest zabezpieczona. Poza tym tego typu elementy mają tendencję do łamania lub urywania się podczas próby ich usunięcia. Z tego względu z jakąkolwiek usterką świecy należy się zgłosić do mechanika, zwłaszcza jeśli wcześniej nie zajmowaliśmy się tego typu awariami i nie dysponujemy odpowiednim sprzętem. O zaletach tego rozwiązania można przeczytać na http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wykrecanie-urwanych-swiec-zarowych-slask/.

Fachowiec natomiast użyje zestawu narzędzi z właściwymi końcówkami, dzięki którym będzie w stanie bezpiecznie zdemontować turbosprężarkę, kolektor, a także doloty powietrza, czyli elementy skutecznie uniemożliwiające przeprowadzenie operacji. Następnie delikatnie usunie starą, złamaną świecę za pomocą specjalnego sprzętu.

Kolejnym ważnym etapem jest oczyszczenie otworu znajdującego się w głowicy, a w dalszej kolejności frezowanie gniazda lub jego odświeżenie (jeśli świeca była wcześniej zabezpieczona). Często montuje się tam również wkładkę z zupełnie nowym gwintem. Niezwykle istotne jest dokładne oczyszczenie gwintów przed ich ponownym zamontowaniem. Ostatnim krokiem jest zainstalowanie nowej świecy i kontrola jej szczelności.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =